Novinky

Nvidia klesla o 13 % za tri dni po tom, čo sa stala najhodnotnejšou spoločnosťou

0 0

Generálny riaditeľ Nvidie Jensen Huang vystúpil s prejavom na podujatí na fóre COMPUTEX v Taipei na Taiwane 4. júna 2024.

Ann Wang | Reuters

Od r krátko sa minulý týždeň stala najhodnotnejšou spoločnosťou na svete, Nvidia klesol počas troch po sebe nasledujúcich obchodných dní a teraz je o 13 % nižší ako jeho vrchol.

Pondelňajší pokles bol druhým najstrmším poklesom výrobcu čipov v tomto roku, keď akcie klesli o 6,7 % na 118,11 USD. Úpadok spoločnosti Nvidia so sebou priniesol pokles počtu výrobcov čipov a iných technologických spoločností, ktoré boli spojené s boomom umelej inteligencie.

Super mikropočítačktorá predáva servery nabité čipmi AI od Nvidie, klesla o 8,7 percenta a Dellktorá na tomto trhu konkuruje, klesla o 5,2 %.

Dizajnér čipov Arm klesol o 5,8 %, zatiaľ čo polovodičové giganty Qualcomm a Broadcom klesli o 5,5 % a 3,7 %.

Mnohé z týchto spoločností boli niektoré z najväčších ziskov za posledných pár rokov, pretože investori výrazne vsadili na to, že budú hlavnými príjemcami vlny výdavkov na AI.

Hodnota Nvidie sa za posledný rok takmer strojnásobila aj po trojdňovom prepade. Minulý týždeň to vrcholilo Apple a Microsoft ako najhodnotnejšia americká spoločnosť s trhovou kapitalizáciou nad 3 bilióny dolárov predtým, ako sa vzdala niektorých z týchto ziskov. Nvidia bola v pondelok štvrtým najväčším stratovým indexom S&P 500. Super Micro v roku 2024 stále vzrastá takmer o 200 %.

Investori môžu využiť príležitosť na uzamknutie ziskov po niekoľkých horúcich mesiacoch.

“Nemyslím si, že párty sa skončila, ale zažila obrovský úspech a v technológii je toľko iných miest, ktoré ponúkajú lepšie atraktívne riziko/odmenu,” Stephanie Link z Hightower povedal v piatok CNBCpričom akcie Nvidie označili za „premilované“.

Nvidia uviedla, že dopyt po jej cenených AI grafických procesoroch (GPU) zostáva vysoký, keďže spoločnosti vrátane Microsoftu, Google, Amazonu, Oracle a Meta kupujú čipy v hodnote miliárd dolárov, aby…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/24/nvidia-slides-13percent-in-three-days-after-becoming-most-valuable-company.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.