Novinky

Naša spolupráca so Slovenskom pri podpore Ukrajiny je naďalej silná, hodnotí americký veľvyslanec v podcaste Okno do sveta (rozhovor)

0 0

2024-06-25 06:00:30 – (SITA.sk)

Záležitosti obrany a bezpečnosti v Európe sa posunuli k lepšiemu, skonštatoval americký veľvyslanec na Slovensku Gautam A. Rana vo video podcaste Okno od sveta s Miroslavom Wlachovským.

Poukázal na to, že až 20 z 32 spojencov v NATO vynakladá na obranu viac ako dve percentá HDP, čo je za posledných pár rokov výrazný nárast. „Spojenci si uvedomujú dôležitosť kolektívnej obrany a výdavkov na vlastnú obranu, aby boli súčasťou tohto širšieho rámca ochrany Európu pred ruskou či inou agresiou. Myslím, že v tomto zmysle urobila Európa veľký pokrok,“ zhodnotil americký diplomat.

Upriamil pozornosť aj na veľmi úzku spoluprácu so Slovenskom, aj…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/nasa-spolupraca-so-slovenskom-pri-podpore-ukrajiny-je-nadalej-silna-hodnoti-americky-usa-v-podcaste-okno-do-sveta/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.