Novinky

Najhorší deň Nasdaq, výpredaje Nvidie

0 0

Na obrazovke sa 11. januára 2024 zobrazuje priemer akcií Nikkei 225 na burze v centrále Nomura Securities Co. v Tokiu v Japonsku.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Ázijsko-pacifické trhy sa v utorok väčšinou vyšplhali vyššie, aj keď americké akcie Big Tech sa predávali v prospech iných sektorov, ako je bankovníctvo a energetika.

Technický miláčik Nvidia v pondelok klesol o 6,68 % a bol jedným z najväčších prispievateľov k stratám Nasdaqu. Informačné technológie boli v daný deň najväčším klesajúcim sektorom indexu S&P 500 a klesli o viac ako 2 %.

Hodnotiť budú investori v Ázii Index spotrebiteľskej nálady v Južnej Kórei za júnako aj ceny výrobcov v japonskom sektore služieb.

The index cien výrobcov služieb pre Japonsko v máji medziročne vzrástla o 2,5 %, čo je spomalenie z 2,7 % nárastu v apríli.

Spotrebiteľská dôvera v Južnú Kóreu sa v júni zvýšila, pričom index vzrástol na 100,9 v porovnaní s 98,4 v máji. Deje sa tak v čase rastúceho optimizmu, pokiaľ ide o súčasnú životnú úroveň a budúci príjem domácností, ako aj o domáce ekonomické podmienky.

japonskej Nikkei 225 získal 0,19 %, zatiaľ čo širokospektrálny Topix vzrástol o 0,7 %. Južná Kórea Kospi si pripísal 0,38 %, zatiaľ čo Kosdaq s malou kapitalizáciou vzrástol o 0,35 %.

Austrália S&P/ASX 200 vzrástol o 0,47 % v skorých ranných obchodoch.

Hong Kong Index Hang Seng futures boli na 18 045, čo je viac ako pri poslednom uzavretí HSI na 18 027,71.

Agentúra Reuters uviedla, že je to Bidenova administratíva skúmal tri čínske telekomunikačné firmy kvôli obavám, že Peking by mohol získať prístup k americkým údajom prostredníctvom cloudových a internetových podnikov týchto firiem v USA


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/25/asia-markets.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.