Novinky

Čínsky premiér obhajuje národnú konkurencieschopnosť uprostred obchodného napätia

0 0

Čínsky premiér Li Qiang hovorí počas 54. výročného stretnutia Svetového ekonomického fóra v Davose vo Švajčiarsku, 16. januára 2024.

Denis Balibouse | Reuters

DALIAN, Čína – Čínsky premiér Li Qiang v utorok obhajoval technologický rozvoj krajiny a zároveň kritizoval snahy o obmedzenie globálnej spolupráce.

Jeho poznámky na otvorení stretnutia Svetového ekonomického fóra „Letný Davos“ v čínskom Daliane prišli v čase rastúceho napätia s EÚ v súvislosti s dovozom čínskych elektromobilov.

“Rýchly vzostup nových čínskych priemyselných odvetví je zakorenený v našich jedinečných komparatívnych výhodách,” povedal Li prostredníctvom oficiálneho anglického prekladu svojich poznámok v mandarínskom jazyku.

Poznamenal veľký trh krajiny, priemyselnú sieť, pracovnú silu, rozmanité scenáre aplikácií a vnímavých spotrebiteľov.

“Takto rozvíjajúce sa čínske odvetvia získavajú svoju konkurencieschopnosť,” povedal Li.

Začiatkom tohto mesiaca EÚ oznámila plány na clá na dovoz čínskych elektromobilov. USA povedali, že zvýšia clá na vozidlá na 100%.

Čína a EÚ údajne áno súhlasili s diskusiou o potenciálnych tarifách.

“Hĺbka medzinárodnej spolupráce v mnohých ohľadoch určuje výšku ľudského rozvoja, takže je nevyhnutné, aby sme sa navzájom objímali s otvorenou náručou,” povedal Li a poukázal na potrebu “odmietnuť” konfrontáciu.

Andrzej Duda, prezident Poľska, a Pham Minh Chinh, predseda vlády Vietnamu, vystúpili s poznámkami po Li.

Čínsky premiér usporiadal v Číne stretnutia na štátnej úrovni s dvoma lídrami pred „letným Davosem“. Li na stretnutí s Dudom povedal, že Čína dúfa, že EÚ bude vnímať vývoj krajiny objektívne a vytvorí spravodlivý trh, podľa štátnych médií. Poľsko je súčasťou EÚ.

Na výročnej konferencii fóra v Davose vo Švajčiarsku v januári Li povedal v prejave že technologická inovácia by nemala…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/25/chinas-premier-defends-national-competitiveness-amid-trade-tensions.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.