Novinky

Pravidlá Apple App Store sú v rozpore s technickými pravidlami EÚ, tvrdia regulátori

0 0

Logo Apple.

Costfoto | Nurphoto | Getty Images

Regulačné orgány Európskej únie v pondelok uviedli, že spoločnosť Apple porušuje rozsiahle nové technologické pravidlá, pretože neumožňuje zákazníkov jej App Store nasmerovať na alternatívy.

Európska komisia, výkonná zložka EÚ, tiež uviedla, že otvorila nové vyšetrovanie spoločnosti Apple v súvislosti s novými zmluvnými podmienkami s vývojármi.

The EÚ začala vyšetrovanie spoločností Apple, Alphabet a Meta v marci podľa prelomového nového zákona známeho ako zákon o digitálnych trhoch (DMA), ktorého cieľom je využiť silu veľkých technologických firiem. Jednou z veľkých oblastí záujmu sondy boli takzvané pravidlá proti riadeniu. Podľa DMA nemajú technologické firmy povolené blokovať podniky, aby informovali svojich používateľov o lacnejších možnostiach ich produktov alebo o predplatnom mimo obchodu s aplikáciami.

V pondelok regulátori vo svojich predbežných zisteniach uviedli, že Apple porušil DMA, pretože jeho pravidlá App Store „bránia vývojárom aplikácií voľne nasmerovať spotrebiteľov na alternatívne kanály pre ponuky a obsah“.

CNBC požiadala Apple o vyjadrenie.

Podľa Komisie Apple umožňuje riadenie iba cez systém, v ktorom môžu vývojári aplikácií poskytnúť odkaz, ktorý používateľov pošle na webovú stránku, kde si potom môžu zakúpiť obsah, ako napríklad predplatné. Tento proces však „podlieha niekoľkým obmedzeniam uloženým spoločnosťou Apple, ktoré bránia vývojárom aplikácií komunikovať, propagovať ponuky a uzatvárať zmluvy prostredníctvom distribučného kanála podľa vlastného výberu,“ poznamenala Komisia.

Regulačné orgány tiež uviedli, že poplatky, ktoré Apple účtuje vývojárom za počiatočnú akvizíciu nových zákazníkov prostredníctvom App Store, „presahujú rámec toho, čo je nevyhnutne potrebné“. Komisia nezverejnila, čo predstavuje „nevyhnutne nevyhnutný“ poplatok.

Apple by mohol čeliť pokutám až do výšky 10 % z celkovej ročnej celosvetovej…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/24/apple-app-store-rules-are-in-breach-eu-tech-rules-regulators-say.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.