Novinky

Požiar továrne v Južnej Kórei zabil 22 ľudí po spaľovaní lítiových batérií

0 0

Pohotovostné vozidlá sú zaparkované vedľa miesta požiaru v továrni na lítiové batérie, ktorú vlastní juhokórejský výrobca batérií Aricell v Hwaseong 24. júna 2024.

Anthony Wallace | Afp | Getty Images

Najmenej dvadsaťdva ľudí zomrelo po tom, čo spaľovanie lítiovej batérie zapálilo masívny požiar v továrni v Južnej Kórei, uviedli miestni predstavitelia podľa NBC News.

Agentúra Reuters uviedla, že 18 z obetí sú pravdepodobne čínski štátni príslušníci.

Ďalších sedem ľudí utrpelo zranenia, dvaja podľa NBC News utrpeli popáleniny druhého stupňa. Úrady stále pátrajú po jednej nezvestnej osobe.

CNBC nemohla nezávisle potvrdiť tieto čísla.

Požiar vypukol v továrni na batérie Aricell v meste Hwaseong južne od Soulu okolo 10:31 miestneho času, uviedli úrady. Požiar bol z veľkej časti pod kontrolou o 15:10 miestneho času a už sa ho podarilo uhasiť.

V závode sa nachádza odhadom 35 000 batérií, uviedla NBC. Podľa juhokórejskej tlačovej agentúry Yonhap bola továreň železobetónová trojposchodová budova, ktorá sa rozprestierala na ploche približne 2 300 metrov štvorcových a obsahovala odhadom 35 000 batérií.

“Požiar vypukol z pracovnej stanice umiestnenej na druhom poschodí továrenskej budovy, kde vybuchli batérie, aby požiar založili,” uviedol na brífingu Kim Jin-Young, predstaviteľ hasičského zboru v Hwasongu.

Pred požiarom v továrni pracovalo celkom 102 ľudí, Associated Press citoval miestny predstaviteľ ako sa hovorí.

V reakcii na požiar bolo nasadených približne 145 osôb a 50 kusov techniky, uviedla juhokórejská národná hasičská agentúra v preloženom Google. aktualizácia sociálnych médií.

Podľa svojej stránky LinkedInSpoločnosť Aricell bola založená v roku 2020 a okrem iného vyrába lítiové batérie pre rádiovú komunikáciu, meranie, senzory a ťažbu plynu a ropy.

Južná Kórea…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/24/fire-at-south-korea-battery-plant-kills-at-least-16-people-report.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.