Novinky

Novo Nordisk zvýši produkciu Wegovy, Ozempic s novým NC zariadením

0 0

Nový výrobný závod spoločnosti Novo Nordisk v Claytone v Severnej Karolíne.

S láskavým dovolením: Novo Nordisk

Novo Nordisk v pondelok uviedla, že vynaloží 4,1 miliardy dolárov na vybudovanie nového výrobného závodu v Claytone v Severnej Karolíne v snahe zvýšiť zásobovanie svojho úspešného lieku na chudnutie Wegovy, liečbu cukrovky Ozempic a ďalšie injekčné terapie.

Dopyt po Wegovy a Ozempic za posledný rok prevýšil ponuku, čo vyvolalo prerušované nedostatkov v USA a núti dánskeho výrobcu liekov výrazne investovať do zvýšenia svojej výrobnej stopy. Spoločnosť uviedla, že tento rok plánuje investovať do výroby 6,8 miliardy dolárov, v porovnaní so zhruba 4 miliardami dolárov v minulom roku.

Podľa správy spoločnosti bude nový výrobný závod zodpovedný za plnenie a balenie injekčných striekačiek a injekčných pier na lieky.

“Táto investícia nám skutočne dáva príležitosť obslúžiť viac pacientov,” povedal v rozhovore Doug Langa, šéf severoamerických operácií spoločnosti Novo Nordisk. “Dôležité je, že ďalším kľúčovým posolstvom je, že ide o ďalšie investície v USA, takže si myslím, že sme na to veľmi hrdí.”

Výstavba zariadenia s rozlohou 1,4 milióna štvorcových stôp sa začala a očakáva sa, že bude dokončená v rokoch 2027 až 2029, uviedol Novo Nordisk. Spoločnosť uviedla, že na mieste bude pracovať 1 000 pracovníkov, čím sa pridá k 2 500 zamestnancom, ktorí už v jej podniku pracujú. tri existujúce výrobné závody v Severnej Karolíne.

To zahŕňa dve stránky, ktoré už v Claytone fungujú — jeden zodpovedný za plniace a dokončovacie práce a druhý venovaný výrobe aktívnej zložky v liekoch ako Wegovy a Ozempic. Spoločnosť má tiež závod v Durhame v Severnej Karolíne, ktorý je zodpovedný za výrobu a balenie perorálnych liekov, ako je jeho tabletka na cukrovku Rybelsus, a ďalšie zariadenie vo West Lebanon, New Hampshire.

Ďalších dvanásť inscenácií…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/24/novo-nordisk-nc-facility-wegovy-ozempic-output.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.