Novinky

Disney Pixar ‘Inside Out 2’ by mohol v pokladni prevýšiť 1 miliardu dolárov

0 0

Disney a Pixar’s “Inside Out 2” by mohol byť prvým filmom odvtedy Warner Bros. “Barbie” do výšky 1 miliardy dolárov v globálnej pokladni.

Tento animovaný film dosiahol od nedele celosvetovo 724,4 milióna dolárov, čo z neho robí najlepšie zarábajúci film roku 2024. Warner Bros. a Legendary Entertainment’s “Duna: Druhá časť” predtým držal tohtoročný rekord so 711,8 miliónmi dolárov.

„Inside Out 2“ sa ešte neotvoril v Japonsku, ktoré v roku 2015 prispelo takmer 33 miliónmi dolárov k celkovej sume 850,5 milióna dolárov na celosvetovom trhu „Inside Out“.

„Ako celosvetový fenomén, ktorý priťahuje divákov nielen rodiny a deti, a posolstvo, ktoré rezonuje a je príbuzné vo všetkých kultúrach a jazykoch, je „Inside Out 2“ vzácny film, ktorý je kasovým šprintérom aj maratónskym bežcom,“ povedal. Paul Dergarabedian, hlavný mediálny analytik spoločnosti Comscore. “Je to ideálny kandidát na prijatie do miliardového klubu.”

Zatiaľ čo film Disney z roku 2022 „Avatar: The Way of Water“ prekonal miliardovú hranicu na ceste k viac ako 2 miliardám dolárov, štúdio Pixar spoločnosti nevidelo, že by film dosiahol referenčnú hodnotu od roku 2019 „Toy Story 4“.

Po pandémii sa Walt Disney Animation aj Pixar snažili znovu získať oporu v pokladni. Problémy nastali čiastočne preto, že Disney sa rozhodol uviesť niekoľko animovaných funkcií priamo na streamovacej službe Disney+ počas uzávierok kín a dokonca aj po opätovnom otvorení kín.

Pred „Inside Out 2“ žiadny animovaný film od spoločnosti Pixar alebo Walt Disney Animation nevygeneroval od roku 2019 v celosvetových pokladniach viac ako 480 miliónov dolárov.

Film cez víkend ukoristil na domácom trhu ďalších 100 miliónov dolárov, čo je netypický pokles o 35 % oproti úvodnému víkendu. Filmy zvyčajne zaznamenávajú 50% až 70% pokles predaja vstupeniek od ich debutového víkendu do druhého víkendu.

S týmto počinom sa “Inside Out 2” stáva jedným z…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/24/disney-pixar-inside-out-2-box-office.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.