Novinky

Bitcoin sa na začiatku týždňa prepadne späť na 60 000 dolárov

0 0

Fotografická ilustrácia zobrazujúca kryptomenu bitcoin.

Jakub Porzycki | NurPhoto cez Getty Images

Bitcoin v pondelok pokračoval v zostupe na 60 000 dolárov.

Cena vlajkovej kryptomeny naposledy klesla o viac ako 4 % na 61 211,00 USD, podľa Coin Metrics. Predtým klesla na 60 666,30 USD, čo je najnižšia úroveň za viac ako mesiac. Za posledný týždeň klesol o viac ako 8 %.

Podľa CoinShares investičné produkty digitálnych aktív zaznamenali druhý týždeň odlevu po sebe. Minulý týždeň zaznamenali krypto investičné produkty celosvetovo najnižšie objemy obchodov od spustenia amerických bitcoinových ETF v januári.

“Teraz sme za posledné dva týždne zaznamenali odlivy 1,2 miliardy dolárov z krypto ETF, ktoré sa začali po stretnutí FOMC. Sme presvedčení, že pokračujúci pesimizmus nad počtom znížení sadzieb má vplyv na sentiment pre krypto,” James Butterfill, vedúci oddelenia výskum u správcu aktív zameraných na krypto, povedal CNBC. “Fed naznačil, že potrebuje vidieť ďalšie dôkazy o klesajúcej inflácii, kým sa stanú holubičími, takže každé makro vyhlásenie, ktoré zvýrazňuje pokračujúci pokles inflácie, pravdepodobne podporí ceny, a naopak, inflačný dátum bude mať vplyv na ceny.”

Eleanor Gaywood, vedúca stratégie v Coincover, uviedla, že pred indexom výdavkov na osobnú spotrebu, preferovaným ukazovateľom inflácie Fedu, ktorý má byť tento piatok, na trhu často dochádza k nervozite. Povedala, že náznaky zníženia sadzieb v septembri by mohli zmierniť nervy investorov a stabilizovať cenu bitcoinu.

Ikona akciového grafuIkona burzového grafu

skryť obsah

Bitcoin od začiatku júna neustále klesá

Okrem toho bitcoin zaznamenal skok v dlhých likvidáciách, čo núti obchodníkov predať svoje aktíva za trhovú cenu, aby vyrovnali svoje dlhy. Za posledných 24 hodín došlo na centralizovaných burzách k dlhej likvidácii bitcoinov v hodnote 97,83 milióna dolárov, podľa…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/24/crypto-market-today.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.