Novinky

trhové správy, údaje a zisky

0 0

Obchodník s akciami sa pozerá na svoje monitory v obchodnej miestnosti frankfurtskej burzy. Obavy z novej mutácie koronavírusu v južnej Afrike zasadili nemeckému akciovému trhu veľkú ranu.

Arne Dedert | Picture Alliance | Getty Images

LONDÝN – Európske akcie boli v utorok vyššie po zmiešanom začiatku obchodného týždňa.

The Stoxx 600 index stúpol o 0,48 % o 11:20 londýnskeho času, pričom väčšina sektorov a hlavných búrz sa obchodovala v zelenej farbe. Akcie v oblasti cestovného ruchu a voľného času viedli k nárastu o 1,5 %, zatiaľ čo tovary pre domácnosť klesli o 0,27 %.

V pondelok to bol zmiešaný deň pre trhy. Francúzska CAC 40 vzrástol o 0,9 % po zmiešanom rannom obchode, keď investori zvažovali možnosť víťazstva krajne pravicovej strany Národné zhromaždenie v krajine blížiace sa parlamentné voľby. Index minulý týždeň klesol o viac ako 6,2 %.

Investori očakávajú štvrtkové rozhodnutie centrálnej banky Bank of England. Všeobecne sa očakáva, že banka bude držať sadzby stabilné na úrovni 5,25 %, pričom väčšina bude ekonómovia v prieskume agentúry Reuters predpovedá augustové zníženie.

ázijsko-pacifické trhy V utorok sa cez noc odrazili, keď Wall Street v pondelok vzrástol, pričom investori očakávali rozhodnutie o úrokovej sadzbe Austrálskej centrálnej banky. medzitým S&P 500 futures sú takmer ploché v pondelok večer po víťaznom dni na Wall Street, keď sa investori pripravujú na májové údaje o maloobchodných predajoch.

Výber akcií a trendy investovania od CNBC Pro:


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/18/european-stocks-market-news-data-and-earnings.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.