Novinky

Detroitskí výrobcovia automobilov musia opustiť Čínu, hovorí analytik BofA

0 0

Zamestnanci na montážnej linke vyrábajú autá v „rodinnom“ rade vozidiel Mazda v China First Automobile Works (FAW) Group Haima Automobile Co., Ltd. 6. apríla 2005 v Haikou, provincia Hainan, Čína.

Čína Fotografie | Getty Images

DETROIT – Tradičné detroitské automobilky – General Motors, Ford Motor a Stellantis – by mali opustiť čínsky trh „akonáhle to bude možné,“ povedal v utorok hlavný automobilový analytik Bank of America.

Varovanie od výskumného analytika BofA Securities Johna Murphyho prichádza uprostred bezprecedentnej konkurencie v Číne – najväčšom automobilovom trhu na svete – a keďže krajina výrazne zvyšuje produkciu vozidiel pre čínskych spotrebiteľov, ako aj pre globálny export.

Murphy, ktorý sa už predtým pýtal General Motors na odchod z trhu, uviedol, že automobilky „D3“ sa musia zamerať na svoje kľúčové produkty a ziskovejšie regióny.

“Myslím, že musíte vidieť výjazd z D3 z Číny čo najskôr,” povedal v utorok počas podujatia Automotive Press Association, aby diskutoval o výročnej správe BofA “Car Wars” na predmestí Detroitu. Povedal: “Čína už nie je jadrom GM, Fordu alebo Stellantis.”

Je to perspektíva, ktorá by bola pre automobilky, konkrétne GM, ešte pred pár rokmi nemysliteľná, no vzostup miestnych čínskych automobiliek ako napr. BYD a Geely vyvíjal na spoločnosti rastúci tlak.

Trhový podiel GM v Číne, vrátane jej spoločných podnikov, klesol z približne 15 % v roku 2015 na 8,6 % v minulom roku – prvýkrát klesol pod 9 % od roku 2003. Zisk GM z operácií tiež klesol o 78,5 % % od vrcholu v roku 2014, podľa regulačných podaní.

Vedúci predstavitelia GM povedali, že veria, že môžu otočte operácie a znovu získať podiel na trhu v Číne, najmä pomocou nových elektrických vozidiel.

Sú tu aj geopolitické riziká…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/18/detroit-automakers-need-to-exit-china-bofa-analyst-says-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.