Novinky

Čína spúšťa antidumpingové vyšetrovanie bravčového mäsa z EÚ, keďže obchodné napätie rastie

0 0

Bravčové mäso na predaj na veľkoobchodnom trhu v Pekingu, Čína.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Peking začal antidumpingové vyšetrovanie zamerané na určité výrobky z bravčového mäsa z Európskej únie niekoľko dní po tom Brusel zvýšil clá na čínske vozidlá.

Čínske ministerstvo obchodu V pondelok oznámila, že začala vyšetrovanie dovážaného bravčového mäsa a jeho vedľajších produktov pochádzajúcich z EÚ vrátane bravčových drobov, bravčového tuku, bravčových čriev, mechúrov a žalúdkov.

Očakáva sa, že vyšetrovanie sa skončí do 12 mesiacov, hoci sa môže predĺžiť o ďalších šesť mesiacov, uviedlo ministerstvo.

Obchodná komora Európskej únie v Číne uviedla, že vyšetrovanie EÚ o bravčovom mäse bolo odvetou Pekingu za nedávne clá na čínske elektromobily.

„Nebude to prvýkrát, čo sa na vyšetrovanie oznámené v jednej jurisdikcii odpovedá vecne, takže vzhľadom na vyšetrovanie EÚ EV to nie je prekvapenie,“ uviedol hovorca vo vyhlásení zaslanom CNBC.

V odpovedi na otázky a Úradník čínskeho ministerstva obchodu uviedol, že vyšetrovanie bolo prvýkrát iniciované formálnou sťažnosťou domácej priemyselnej skupiny, China Animal Agriculture Association.

Existuje riziko globálnej obchodnej vojny, ktorá začne v novembri, ak sa zmení americká administratíva: Barclays

Vyšetrovací orgán zistil, že žiadosť spĺňa kritériá na začatie vyšetrovania v súlade s čínskymi zákonmi a zákonmi Svetovej obchodnej organizácie, dodal predstaviteľ.

Kópia sťažnosti zdieľaná ministerstvom obchodu obvinila bravčový priemysel EÚ z vytvárania nadmernej kapacity a ťaženia z veľkých dotácií, ktoré podľa neho ovplyvnili čínsky domáci bravčový priemysel.

Znenie žiadosti odzrkadľovalo podobné poplatky od západných predstaviteľov a priemyslu, ktoré sa nedávno zameriavali na čínsky export elektrických vozidiel a solárnych zariadení.

Minulý týždeň Európska komisia oznámila, že dá facku dodatočné antisubvenčné clá až do výšky 38 % na dovezené čínske autá po…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/18/china-launches-anti-dumping-probe-into-eu-pork-as-trade-tensions-grow.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.