Novinky

Bitcoin sa prvýkrát za viac ako mesiac vrátil pod 65 000 dolárov

0 0

Zhoršujúca sa makroekonomická klíma a kolaps priemyselných gigantov ako FTX a Terra tento rok zavážili na cene bitcoinu.

STR | Nurphoto cez Getty Images

Bitcoin klesol so širším trhom s kryptomenami v utorok kvôli obavám z globálnej ekonomiky a nižšej letnej likvidity.

Cena bitcoinu bola naposledy nižšia o 3 % na 64 680,44 USD, podľa Coin Metrics, a prvýkrát od 16. mája klesla pod 65 000 USD. Skôr v ten deň klesla až na 64 347,91 USD. Éter stratila 4 % a obchodovala sa za 3 401,37 USD.

Ostatné kryptomeny utrpeli väčší pokles. Ripple’s XRP poklesla o 6 %, kým Solana’s SOL token skĺzol o 7 % a dogecoin klesli o 11 %.

Ikona akciového grafuIkona burzového grafu

skryť obsah

Bitcoin 1-mesiac

„Často, keď na obchodníkov nezapôsobí to, ako sa darí ekonomike alebo trhom, predávajú buď so zľavou, aby minimalizovali svoje straty, alebo opúšťajú rizikovejšie pozície, kým čakajú, kým sa neistota vyjasní,“ povedal Marko Jurina, generálny riaditeľ Jumper.Exchange, a. decentralizovaná burza (DEX), ktorá používateľom umožňuje vymieňať si a premosťovať kryptomeny naprieč blockchainovými sieťami.

“Dnes sme pravdepodobne svedkami jedného alebo oboch týchto scenárov,” dodal Jurina. “Ekonomické podmienky na celom svete sa oslabujú, geopolitické problémy sú ďaleko od vyriešenia a trhy sú počas letných mesiacov tenšie. Vzhľadom na túto perfektnú búrku budú pohyby pravdepodobne parabolické v jednom alebo druhom smere, prinajmenšom počas niekoľkých nasledujúcich mesiacov. veľa ľudí je preč od svojich stolov počas sviatkov a počas amerických prezidentských volieb.”

V akciáchtechnologicky ťažký Nasdaq Composite klesol o 0,1 %, zatiaľ čo široký trh S&P 500 sa len málo zmenil po slabých údajoch o maloobchodnom predaji v USA na máj. Coinbase akcie klesli o 3 %. MicroStrategy poklesol o 1 %.

Bitcoin zápasí s hranicou 70 000 $ od dosiahnutia svojho 14. marca…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/18/crypto-market-today.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.