Novinky

Amazon udelil pokutu 5,9 milióna dolárov za viac ako 59 000 porušení kalifornských pracovných zákonov

0 0

Amazonský sklad

Getty Images

Kalifornský regulátor práce v utorok povedal to pokutovalo Amazon takmer 6 miliónov dolárov za porušenie štátneho zákona zameraného na obmedzenie používania zaťažujúcich kvót na produktivitu skladov.

Úrad kalifornského komisára pre prácu uviedol, že vyšetril dve zariadenia Amazonu v Moreno Valley a Redlands, obe ležiace východne od Los Angeles, a zistil 59 017 porušení zákona o skladových kvótach štátu, uviedli úradníci. Kvóty na produktivitu sa stali bežným zdrojom zdesenia medzi pracovníkmi Amazonu.

Zákon o skladových kvótach vstúpil do platnosti v roku 2022 vyžaduje zamestnávateľom oznámiť kvóty produktivity zamestnancom a vládnym agentúram, ako aj akúkoľvek disciplínu, ktorej môžu pracovníci čeliť za ich nedodržiavanie. Zákon tiež zakazuje zamestnávateľom vyžadovať od zamestnancov skladov, aby plnili nebezpečné kvóty, ktoré im bránia v štátom nariadených prestávkach na jedenie a oddych alebo v používaní kúpeľne.

Amazon “neposkytol písomné oznámenie o kvótach”, uviedol v utorok úrad komisára práce. Spoločnosť tvrdila, že nepotrebuje kvóty, pretože používa „systém vzájomného hodnotenia“, uviedli úradníci.

„Systém peer-to-peer, ktorý Amazon používal v týchto dvoch skladoch, je presne ten druh systému, ktorému bol zavedený zákon o kvótach na skladovanie,“ uviedla vo vyhlásení komisárka práce Lilia Garcia-Browerová.

Amazon v posledných rokoch čelil kontrole, ako zaobchádza so zamestnancami skladu a doručovateľov. Regulátori a kritici sa špeciálne zamerali na tempo práce, hádať sa že požiadavky na rýchlosť vystavujú pracovníkov väčšiemu riziku zranenia.

Washingtonské bezpečnostné regulátory v roku 2022 pokutu Amazon za „úmyselné“ porušenie zákonov o bezpečnosti na pracovisku tým, že vyžaduje od zamestnancov, aby pracovali takým rýchlym tempom, že ich to vystavilo vyššiemu riziku muskuloskeletálnych porúch alebo problémov, ako sú vyvrtnutia a natiahnutia…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/18/amazon-hit-with-5point9-million-fine-for-violating-california-labor-law.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.