Novinky

Pravý bok má podiel spoločnosti Autodesk, zvažuje odhalenie sondy

0 0

Jeffrey Smith, generálny riaditeľ a investičný riaditeľ Starboard Value LP.

David Paul Morris | Bloomberg | Getty Images

Starboard Value, aktivistický fond riadený Jeffom Smithom, získal značný podiel v grafickej dizajnérskej firme Autodesk a v posledných týždňoch hovoril s predstavenstvom spoločnosti o množstve vážnych obáv týkajúcich sa jej zverejnení v súvislosti s interným vyšetrovaním, ktoré viedlo k odvolaniu jej finančného riaditeľa.

Podiel spoločnosti Starboard je podľa ľudí oboznámených s touto záležitosťou ocenený na približne 500 miliónov dolárov. Aktivista, ktorý má dlhoročné skúsenosti s investíciami v technologickom sektore, je obzvlášť znepokojený načasovaním zverejnenia interného vyšetrovania Autodesku, ktoré odhalilo, že vedúci pracovníci zavádzali investorov, pokiaľ ide o metriky voľných peňažných tokov a prevádzkové marže spoločnosti, uviedli ľudia, ktorí požiadali o anonymitu, aby mohli slobodne diskutovať o dôverných informáciách.

Výsledky tohto skúmania viedli k vylúčeniu vtedajšej finančnej riaditeľky Autodesku Deborah Cliffordovej, ktorá bola presunutá do inej výkonnej funkcie v rámci Autodesku. Prieskum zistil, že vedúci pracovníci manipulovali s výkazníctvom viazaným na štruktúru účtovania zmlúv spoločnosti, keď sa Autodesk vrátil k zálohovým platbám z ročných platieb, aby zlepšil tieto metriky.

Autodesk prvýkrát oznámil v apríli, že začal interné vyšetrovanie problémov so zverejnením v súvislosti s týmito metrikami, takmer mesiac po tom, čo prvýkrát začal vyšetrovanie a informoval Komisiu pre cenné papiere, že skúma svoje finančné správy. Akcie Autodesku v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov klesli o 20 %. Trhová kapitalizácia spoločnosti je teraz mierne pod 50 miliardami dolárov.

Oneskorené zverejnenie prišlo o niečo viac ako týždeň po uzávierke termínu nominovania riaditeľov. Tesné okno a načasovanie zverejnenia zvýšili významné…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/17/autodesk-adsk-starboard-activist-probe-sec-lawsuit.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.