Novinky

McDonald’s ukončí jazdný test AI s IBM

0 0

McDonald’s mení kurz svojich plánov umelej inteligencie.

Gigant rýchleho občerstvenia ukončí testovaciu prevádzku svojho partnerstva s technológiou AI drive-through IBM vo viac ako 100 reštauráciách. Takzvaný Automated Order Taker bude vypnutý najneskôr 26. júla, podľa správy zaslanej franšízantom koncom minulého týždňa, ktorú získala CNBC.

Globálne partnerstvo v oblasti AI sa začalo v roku 2021. Spojenie technológií od týchto dvoch spoločností malo za cieľ zjednodušiť a zrýchliť operácie pomocou hlasovo aktivovaného objednávania.

„Aj keď sme doteraz zaznamenali úspechy, cítime, že existuje príležitosť preskúmať riešenia hlasového objednávania v širšom meradle,“ uvádza sa v správe o franšíze od Masona Smoota, senior viceprezidenta a riaditeľa reštaurácie McDonald’s v USA „Po dôkladnom preskúmaní sa McDonald’s rozhodol ukončiť naše súčasné partnerstvo s IBM na AOT… IBM zostáva dôveryhodným partnerom a budeme aj naďalej využívať mnohé z ich ďalších produktov v našom systéme.“

Dva zdroje oboznámené s technológiou uviedli pre CNBC, že medzi svojimi výzvami mala problémy s interpretáciou rôznych prízvukov a dialektov, čo ovplyvnilo presnosť objednávky. McDonald’s odmietol komentovať presnosť alebo technologické výzvy, zatiaľ čo IBM neodpovedalo okamžite na žiadosť o vyjadrenie sa k presnosti nástroja.

Rozhodnutie prichádza ako reštaurácie z Del Taco do Wingstop na Panera a ďalší testovali rôzne spôsoby využitia AI, od prednej až po zadnú časť domu ako spôsob zefektívnenia operácií. Chipotle a Yum značky boli tiež lídrami v oblasti robotiky a AI investície v posledných rokoch.

McDonald’s vo vyhlásení pre CNBC povedal, že nevylučuje potenciálne plány na prejazd AI v budúcnosti, aj keď ukončil partnerstvo IBM.

„Ako napredujeme, naša spolupráca s IBM nám dala istotu, že riešenie hlasového objednávania pre drive-thru…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/17/mcdonalds-to-end-ibm-ai-drive-thru-test.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.