Novinky

Biblický príbeh o smrti 185 000 vojakov sa čiastočne potvrdil

0 0

Archeológovia sa domnievajú, že našli miesto notoricky známeho asýrskeho vojenského tábora denník Daily Mail .

Archeológovia našli starodávnu vojenskú základňu, ktorá môže čiastočne potvrdiť príbeh z Biblie o Božích anjeloch, ktorí odrazili útok na Jeruzalem.

Jeden biblický príbeh hovorí, že asi pred 2700 rokmi Boh poslal anjela, aby čelil armáde asýrskych bojovníkov, ktorí prišli s úmyslom dobyť Svätú zem.

Podľa legendy anjel Pánov priviedol svoj hnev na asýrsku armádu a za jednu noc zabil 185 tisíc vojakov. Až donedávna neexistoval žiadny archeologický dôkaz, že by k takejto bitke skutočne mohlo dôjsť, okrem nadprirodzených prvkov.

Teraz archeológ Stephen Compton, vyzbrojený modernými metódami mapovania, objavil dôkazy, že k nejakej epickej bitke skutočne došlo.

Asýrska ríša existovala v rokoch 1365 až 609 pred Kristom. t.j. stovky rokov pred Kristovým časom. Inváziu do Jeruzalema zahájil asýrsky kráľ Senacherib. Túžil presadiť svoju politickú a ekonomickú dominanciu nad všetkými cestami cez Sýrsku púšť vedúcich do Stredozemného mora.

Predtým vedci našli scénu, ktorá bola vytesaná na kamenných stenách paláca kráľa Senacheriba. Bola venovaná dobytiu Lachiša, mesta južne od Izraela. Rezbárske práce tiež identifikovali vojenskú základňu, čo vedcom umožnilo porovnať ju s fotografiami oblasti urobenými v 10. rokoch 20. storočia.

Fotografia oblasti v 10. rokoch 20. storočia. Foto: Wikimedia Commons

Compton videl oblasť, ktorá mala rovnakú veľkosť a tvar ako maľby na stenách…

Originál článok: https://anomalien.com/biblical-story-of-185000-soldiers-deaths-partially-confirmed/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.