Novinky

Apple prestáva ponúkať pôžičky kúpiť teraz, zaplatiť neskôr v USA

0 0

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook gestikuluje počas výročnej konferencie vývojárov v sídle spoločnosti v Cupertine, Kalifornia, USA, 10. júna 2024.

Carlos Barria | Reuters

Apple v pondelok uviedla, že prestala poskytovať pôžičky prostredníctvom Apple Pay Later, svojho programu kupuj-teraz-zaplať-neskôr, ktorý bol spustený minulý rok.

Tento krok prichádza po Apple povedal, že začne povoľovať splátkové úvery neskôr v tomto roku vo svojom procese platby Apple Pay prostredníctvom spoločností tretích strán, ako napr Potvrdiťa kreditné a debetné karty od vydavateľov, ako je Citigroup.

Apple uviedol, že už nebude poskytovať pôžičky Apple Pay Later, ktoré zákazníkom umožňujú nakupovať produkty online a platiť v štyroch bezúročných splátkach za ceny do 1 000 USD. Prerušenie je znakom toho, že nie každý nová fintech funkcia alebo produkt že Apple uvádza na trh sa stáva úspechom alebo zapadá do celkovej stratégie výrobcu iPhone.

„Od konca tohto roka budú mať používatelia na celom svete prístup k splátkovým pôžičkám ponúkaným prostredníctvom kreditných a debetných kariet, ako aj veriteľov, keď budú platiť cez Apple Pay,“ povedal hovorca Apple pre CNBC. „S predstavením tejto novej globálnej ponuky pôžičiek na splátky už nebudeme ponúkať Apple Pay neskôr v USA“

Apple uviedol, že používatelia, ktorí chceli splátkové programy pri pokladni, k nim získajú prístup prostredníctvom iných finančných sprostredkovateľov vo viacerých krajinách po celom svete, ako by to mali s Apple Pay Later, ktorý bol dostupný iba v USA.

Apple uviedol, že jeho prioritou pri Apple Pay, čo je značka pre jeho softvér na bezkontaktné a online platby, bolo umožniť bezpečné a súkromné ​​platby. Používatelia s otvorenými pôžičkami budú mať aj naďalej prístup k funkciám Apple Pay Later, aby mohli spravovať a platiť svoje pôžičky, uviedol Apple.

Predtým, ako bola služba Apple Pay Later ukončená, umožňovala používateľom žiadať o pôžičky v rámci aplikácie iPhone Wallet a…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/17/apple-stops-offering-buy-now-pay-later-loans-in-us-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.