Novinky

Poradcovia, ktorí sú „opatrní“ pred bitcoinovými ETF, sú na pomalej ceste prijímania, hovorí výkonný riaditeľ BlackRock

0 0

Jonathan Raa | Nurphoto | Getty Images

Dlho očakávaný bitcoin fondy obchodované na burze spustený v januária finanční poradcovia sú na ceste – aj keď postupne – k ich prijatiu, tvrdí Samara Cohen z BlackRock.

V súčasnosti asi 80 % nákupov bitcoinových ETF pravdepodobne pochádza od „samoriadených investorov, ktorí si sami pridelili, často prostredníctvom online maklérskeho účtu,“ povedala. Coinbase State of Crypto Summit vo štvrtok v New Yorku. The iShares Bitcoin Trust (IBIT) bol medzi fondmi, ktoré debutovali začiatkom tohto roka.

Cohen, hlavný investičný riaditeľ spoločnosti BlackRock pre ETF a indexové investície, poznamenal, že hedžové fondy a makléri boli tiež kupujúcimi, na základe podaní za 13-F z minulého štvrťroka, no registrovaní investiční poradcovia boli o niečo „opatrnejší“.

CNBC nedávno uskutočnila prieskum v jej Rade poradcov o tom, prečo sú oni a ich kolegovia tak opatrní v súvislosti s novými produktmi, ktoré predstavujú regulovaný a známy investičný produkt pre novú triedu aktív, o ktorú sa v posledných rokoch výrazne zaujímal. Odpovede sa pohybovali od notoricky známej volatility ceny bitcoinu až po vlajkovú loď kryptomeny, ktorá je príliš rodiaca sa na to, aby dosiahla významný rekord. Dodržiavanie predpisov a povesť kryptomeny ako podvod a škandál boli tiež na mysli poradcov.

“Nazval by som ich ostražitými… to je ich práca,” povedal Cohen o skeptických finančných poradcoch.

“Investičný poradca je zverencom ich klientov,” dodala. “Toto je trieda aktív, ktorá mala v histórii niekedy 90% volatilitu cien a ich úlohou je skutočne zostavovať portfóliá a robiť analýzu rizika a due diligence. Robia to práve teraz.”

Ikona akciového grafuIkona burzového grafu

skryť obsah

iShares Bitcoin Trust (IBIT) v roku 2024

“Toto je moment, pokiaľ ide o skutočne predloženie dôležitých…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/16/advisors-wary-of-bitcoin-etfs-are-on-slow-adoption-journey-says-blackrock-exec.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.