Novinky

Otvorenie pokladnice filmu „Inside Out 2“ na domácom trhu dosahuje 155 miliónov dolárov

0 0

Disney a Pixar tento víkend priniesli do pokladníc veľkú dávku radosti.

“Inside Out 2” debutoval s odhadovanými 155 miliónmi dolárov na domácom trhu, čo je druhé najvyššie uvedenie animovaného filmu v kinách a prvý film od r. Warner Bros. “Barbie” na vrchole 100 miliónov dolárov počas svojho debutu.

Je potrebné poznamenať, že Disney nezohľadňuje svoj remake „The Lion King“ z roku 2019, ktorý počas svojho debutu, animovaného filmu, vygeneroval 191,7 milióna dolárov.

Očakáva sa, že „Inside Out 2“ za víkend vytiahne celosvetovo 295 miliónov dolárov.

“Poďme vydať kolektívne ‘Vitajte späť’ v Disney, Pixare a letnej pokladni,” povedal Shawn Robbins, zakladateľ a majiteľ Box Office Theory.

Po znížení pandemických obmedzení a návrate divákov do kín sa Pixar aj Walt Disney Animation snažili znovu získať oporu v pokladniach. Disney sa rozhodol uviesť niekoľko animovaných funkcií priamo na Disney + atď rodičia boli vyškolení, aby hľadali nové Disney tituly na streamovanínie v kinách, ani keď sa vrátili na veľké plátno.

Keď sa Disneyho strasti znásobili, mnohí členovia publika začali mať pocit, že obsah spoločnosti sa stal príliš existenciálnym a príliš sa zaoberá sociálnymi problémami mimo dosahu detí.

“V poslednom čase bolo napísaných veľa príbehov o týchto dvoch štúdiách a filmoch, takže tento silný debut ‘Inside Out 2’ je závan čerstvého vzduchu,” povedal Robbins.

Film je piatym celovečerným filmom Pixaru, ktorý počas svojho debutu v Severnej Amerike prekonal 100 miliónov dolárov, a druhým najväčším otváracím víkendovým predajcom vstupeniek do štúdia hneď za filmom The Incredibles 2 z roku 2018, ktorý dosiahol 182,6 milióna dolárov. Podľa údajov EntTelligence prišlo do kín, aby videli film, približne 12 miliónov návštevníkov.

“Je to jednoznačne veľká výhra pre kiná,” povedal Paul Dergarabedian, hlavný mediálny analytik spoločnosti Comscore. “Je to rovnomerné…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/16/inside-out-2-box-office-opening-hits-155-million-domestically.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.