Novinky

Neuroelectrics dúfa, že bude liečiť epilepsiu pomocou neinvazívnej pokrývky hlavy

0 0

V spoločnosti Neuroelectrics, začínajúca spoločnosť zaoberajúca sa výskumom mozgu, ktorá dúfa, že obmedzí epilepsiu a depresiu

Vysoko v kopcoch Barcelony, start-up Neuroelectrics v oblasti vedy o mozgu vyvíja terapie, ktoré podľa nej zlepšia životy ľudí s ochorením mozgu.

Skupina vyrába okolo 400 zariadení, ktoré každý rok dodáva do 75 rôznych krajín sveta.

Jeho hlavným produktom je pokrývka hlavyktorý monitoruje elektrickú aktivitu mozgu a stimuluje oblasti mozgu miernymi elektrickými prúdmi.

Spoluzakladateľka a generálna riaditeľka Ana Maiques verí, že to výrazne zlepší životy ľudí trpiacich epilepsiou.

“Na svete trpí epilepsiou 60 miliónov pacientov a jedna tretina z nich nereaguje na lieky,” povedal Maiques. CNBC Tech: The Edge v rozhovore.

“Títo pacienti zvyčajne idú na operáciu, buď kraniotómiu – odstránime časť mozgu, ktorá spôsobuje záchvaty – alebo implantované zariadenie. Neuroelectrics teda prináša toto neinvazívne riešenie, aby sa pokúsili znížiť záchvaty.”

V štúdii so 17 pacientmi schválenej o US Food and Drug Administration, technológia preukázala strednú redukciu záchvatov o 41 %. Neuroelectrics sa usiluje o schválenie FDA do septembra 2025.

Maiques a jej tím sú okrem epilepsie optimistickí v tom, že pokrývku hlavy možno použiť aj na liečbu depresie a Alzheimera.

“Naše zariadenia čítajú elektrickú aktivitu mozgu, ale tiež vstrekujú elektrinu. Zameriavame sa teda na oblasti, ktoré sú jednoznačne elektrické. Takže keď máte epilepsiu, máte elektrický výboj v jednej oblasti mozog, takže ich môžu skutočne zacieliť a pomôcť im,“ povedal Roser Sanchez-Todo, riaditeľ výskumu a vývoja oddelenia modelovania mozgu spoločnosti Neuroelectrics.

Hlavný technologický korešpondent CNBC Arjun Kharpal skúša neurostimulačnú elektrickú prilbu Neuroelectrics.

Benjamin Hall

NeuroTwin


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/14/neuroelectrics-hopes-to-treat-epilepsy-with-electrical-headcap.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.