Novinky

Najlepšie krajiny vrátane Fínska, Dánska, kde sa pracovníkom najviac darí: Gallup

0 0

Väčšina z nás trávi väčšinu svojho bdelého života v práci, takže nie je prekvapením, že naša práca môže mať veľký vplyv na naše celkové duševné zdravie a blahobyt.

Aj keď práca môže pridať do našich životov stres, smútok a hnev, niektorí v práci nachádzajú naplnenie, zmysel a šťastie.

Podľa Gallupovej štúdie z roku 2024 Stav globálneho pracoviska 34 % respondentov prieskumu na celom svete tvrdí, že „prospievajú“, zatiaľ čo 58 % tvrdí, že „bojujú“. Približne 8 % opýtaných na celom svete priznáva, že v práci „trpia“.

Tí, ktorým sa darí, uvádzajú “výrazne menej zdravotných problémov a menej starostí, stresu, smútku, osamelosti, depresie a hnevu. Hlásia viac nádeje, šťastia, energie, záujmu a rešpektu,” uvádza štúdia, ktorá vychádza z celkového hodnotenia života. , ktorá spája predstavy respondentov o tom, kde sa nachádzajú teraz a v budúcnosti.

Štúdia sa snažila posúdiť mentálne zdravie a blahobyt zamestnancov a meraná angažovanosť prostredníctvom pozitívnych skúseností, ako je prosperita a potešenie, ako aj negatívnych skúseností, ako je stres, hnev, obavy, smútok a osamelosť.

Gallup World Poll skúmal svetovú dospelú populáciu vo viac ako 160 krajinách a oblastiach po celom svete. Údaje pre túto správu zozbierané v roku 2023 zahŕňali výsledky od viac ako 128 000 zamestnaných respondentov.

Tu je 10 krajín s najvyšším podielom ľudí, ktorí tvrdia, že sa im darí, podľa štúdie Gallup.

  1. Fínsko: 83 %
  2. Dánsko: 77 %
  3. Island: 76 %
  4. Holandsko: 71 %
  5. Švédsko: 70 %
  6. Izrael: 69 %
  7. Nórsko: 67 %
  8. Kostarika: 62 %
  9. Belgicko: 60 %
  10. Austrália: 60 %

V rebríčku dominovali európske krajiny, pričom sedem sa dostalo do prvej desiatky. Región zaznamenal najnižšie percento zamestnancov, ktorí uviedli, že „sledujú alebo aktívne hľadajú novú prácu“ a druhé najnižšie percento zamestnancov, ktorí „denne zažívajú…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/12/top-countries-including-finland-denmark-where-workers-thrive-most-gallup.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.