Novinky

Očakáva sa, že EÚ tento týždeň predstaví tarifné plány pre čínske elektromobily

0 0

TOPSHOT – Ľudia sa pozerajú na auto BYD Seagull od čínskeho výrobcu elektrických vozidiel (EV) BYD Auto na medzinárodnom autosalóne v Bangkoku v Nonthaburi 27. marca 2024. (Foto: Lillian SUWANRUMPHA / AFP) (Foto LILLIAN SUWANRUMPHA/AFP cez Getty Snímky)

Lillian Suwanrumpha | Afp | Getty Images

Očakáva sa, že Európska únia tento týždeň odhalí svoj plán colných sadzieb pre čínske elektrické vozidlá, keďže blok zasiahne dotovaný dovoz za nízke ceny.

EÚ má štandard 10% clo na dovezené EVale je nastavený predbežne zvýšiť tieto poplatky za čínske elektromobily od 4. júla.

Analytici Citi v pondelok uviedli, že colná sadzba by sa mohla „zvýšiť na ~25 – 30 % zo súčasných 10 %, zatiaľ čo náš rizikový scenár (pravdepodobnosť 40 %) počíta so zvýšením colnej sadzby na 30 – 50 %.

Anthony Sassine, hlavný investičný stratég v spoločnosti KraneShares, v utorok povedal, že očakáva, že colné sadzby budú „medzi 10 % a 20 %, ale „môže to vidieť na hornej hranici 20 %“ po voľby do Európskeho parlamentu minulý týždeň.

Ursula von der Leyen, predsedníčka Európskej komisie, videla svoju stranu – Európsku ľudovú stranu – získavanie miest v nedeľu. Von der Leyen má presadzoval „zrušenie rizika“ prístupu z Pekingu.

Potenciálne clá EÚ na čínske elektromobily nebudú mať veľký vplyv, hovorí stratég

Európska komisia najskôr začala vyšetrovanie v októbri do dotácií poskytnutých výrobcom elektromobilov v Číne. EÚ tvrdila, že takýto dotovaný dovoz „predstavuje ekonomickú hrozbu pre odvetvie elektrických vozidiel v EÚ“.

“Čínski výrobcovia sú však takí efektívni, sú tak popredu, že takéto tarify – nemyslím si, že tu príliš ovplyvnia ceny. Stále budú konkurencieschopnejší ako ich náprotivky v EÚ,” povedal Sassine pre CNBC. Squawk Box Asia“ v utorok.

Čínsky priemysel elektrických vozidiel zaznamenal boom vďaka stimulom a podpore zo strany čínskej vlády, čo vyvolalo obavy z nadmernej kapacity zo strany úradov v…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/11/eu-is-expected-to-unveil-tariff-plans-for-chinese-evs-this-week.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.