Novinky

Štrba bude rekonštruovať verejné osvetlenie, najhoršie je na tom Štrbské Pleso

0 0

2024-05-24 10:15:59 – (SITA.sk)

Podtatranskú obec Štrba čaká veľká rekonštrukcia a modernizácia verejného osvetlenia. Samospráva už má za sebou aj verejné obstarávanie. Prihlásil sa však do neho iba jeden záujemca s vyššou ponúkanou cenou, ako obec predpokladala, a to vo výške 1,4 milióna eur.

Potvrdil to pre agentúru SITA starosta obce Michal Sýkora s tým, že s firmou bude samospráva ešte rokovať o znížení ceny.

Ako ďalej vysvetlil, plánovaná obnova sa týka všetkých častí obce, v najhoršom stave je však verejné osvetlenie v časti Štrbské Pleso. Dodal, že celkovo ide o náročný projekt aj po finančnej stránke a bez úveru z Environmentálneho fondu by jeho realizácia nebola možná. Obec ho bude splácať 20 rokov.

Vypracovali si energetický audit

Samospráva si…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/strba-bude-rekonstruovat-verejne-osvetlenie-najhorsie-je-na-tom-strbske-pleso/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.