Novinky

SEC schvaľuje zmenu pravidiel, ktorá umožňuje vytváranie éterových ETF

0 0

Na tomto obrázku zo 16. júna 2023 je na základnej doske PC znázornená kryptomena Ethereum.

Ruvic kocky | Reuters

SEC vo štvrtok schválila zmenu pravidiel, ktorá by pripravila cestu pre ETF, ktoré nakupujú a držia éterjedna z najväčších svetových kryptomien.

Rozhodnutie prichádza menej ako šesť mesiacov po Komisii pre cenné papiere a burzu schválené bitcoinové ETF. Tieto prostriedky sa ukázali ako veľký úspech pre toto odvetvie, pričom čistý prílev už presiahol 12 miliárd dolárov, podľa FactSet.

Koniec mája bol dlho považovaný za možný dátum rozhodnutia pre éterové fondy, pretože sa zhodoval s termínom, do ktorého mala SEC rozhodnúť, či VanEck Ethereum ETF môže pokračovať.

Mnohé zo spoločností, ktoré sponzorujú bitcoinové ETF – vrátane BlackRock, Bitwise a Galaxy Digital – tiež začali proces spustenia éterového fondu.

Cena éteru vzrástla len o 2 %, hoci nasleduje 20% nárast od začiatku týždňa v očakávaní štvrtkového rozhodnutia. Niektorí investori môžu byť tiež v pauze, pretože schválenie zmeny pravidiel SEC nezaručuje, že sa spustia všetky fondy.

Konkrétne príkaz SEC schvaľuje žiadosti z rôznych búrz na zoznam ôsmich rôznych éterových fondov. Príkaz technicky neschvaľuje samotné fondy ani nestanovuje dátum začiatku obchodovania s ETF.

Očakáva sa, že etherové ETF budú menšie, aspoň spočiatku, ako ich bitcoinové náprotivky. Grayscale Ethereum Trust má v súčasnosti aktíva vo výške približne 11 miliárd dolárov, čo je oveľa menej, ako bol bitcoinový fond firmy pred jeho konverziou.

Schválenie éterových ETF je znakom toho, že postoj SEC ku kryptomenám sa môže po sérii právnych sporov zmierniť. agentúra prehral súdny spor proti Grayscale v roku 2023, čo podnietilo schválenie bitcoinových produktov.

Tlak SEC na…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/23/sec-approves-rule-change-to-allow-creation-of-ether-etfs.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.