Novinky

Vysoko vyspelé mimozemské civilizácie nemusia byť schopné kontaktovať vonkajší svet

0 0

Profesor Elio Quiroga Rodriguez z University of Atlántico-Medio v Španielsku v nedávnom článku načrtol alarmujúce vyhliadky, ktorým môžeme čeliť pri pátraní po mimozemských civilizáciách.

Štúdia naznačuje existenciu takzvaných „svetov akvárium“ – planét, na ktorých môžu byť uväznené pokročilé mimozemské druhy, ktoré nemôžu opustiť svoje svety alebo komunikovať s ostatnými. Článok bol uverejnený v Britská medziplanetárna spoločnosť.

Najjednoduchší scenár „sveta v akváriu“ sa vyskytuje na planétach s extrémne vysokou gravitáciou. Opustiť takúto planétu si vyžaduje obrovské množstvo energie, vďaka čomu je cestovanie vesmírom takmer nemožné.

Nielenže to bráni fyzickému prieskumu, ale obmedzuje to aj technologický pokrok, keďže tieto civilizácie nie sú schopné vyvinúť komunikačné technológie alebo technológie na sledovanie vesmíru.

Ďalším potenciálnym „miskovým svetom“ sú oceánske planéty, ktorých väčšina povrchu je pokrytá vodou alebo tekutým metánom. V takýchto prostrediach sa elektrické signály rýchlo rozpadajú, takže komunikácia na veľké vzdialenosti je nepraktická.

Aj keď títo mimozemšťania vyvinuli zložité civilizácie, nemusia cítiť potrebu rozvíjať komunikačné technológie.

Quiroga zvažuje aj ďalšie potenciálne „svety akvárií“.

Binárne hviezdne systémy: Planéty obiehajúce okolo dvojhviezd môžu byť neustále vystavené dennému svetlu, čo bráni pozorovaniu hviezd a potláča túžbu skúmať vesmír.

Zamračené planéty: Planéty, ktoré sú neustále zakryté hustými mrakmi, môžu blokovať viditeľnosť vesmíru, čo vedie k podobným účinkom.

Tieto scenáre „miskových svetov“ by mohli zmeniť spôsob, akým uvažujeme o mimozemskom živote a jeho hľadaní. Ak takéto planéty existujú, potom môžu obsahovať vysoko rozvinuté civilizácie, ktoré kvôli vyššie uvedeným obmedzeniam nikdy neobjavíme.

Originál článok: https://anomalien.com/highly-advanced-alien-civilizations-may-be-unable-to-contact-the-outside-world/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.