Novinky

Strata eurofondov je pre Slovensko realistický scenár, europarlament je znepokojený promafiánskym balíčkom

0 0

2024-02-22 17:22:17 – (SITA.sk)

Strata eurofondov pre Slovensko nie je pre politiku predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) abstraktná hrozba, ale realistický scenár. Konštatuje to poslanec Európskeho parlamentu Michal Wiezik (PS). Europarlament je podľa neho aj naďalej znepokojený „promafiánskym balíkom“ Ficovej vlády.

Potom, čo koalícia nerešpektovala výzvu takmer 500 europoslancov v spoločnom uznesení, ako aj opakované žiadosti Európskej komisie zastaviť schvaľovanie mafiánskeho balíka v zrýchlenom legislatívnom konaní, EP podľa Wiezika požiadal komisiu o vysvetlenie jej ďalšieho postupu voči Slovensku.

V hre sú miliardy

Slovensko má z kohéznych fondov vyčlenených 12 a pol miliardy eur na roky 2021 až 2027. Ďalších niekoľko miliárd eur má postupne čerpať z plánu…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/strata-eurofondov-je-pre-slovensko-realisticky-scenar-europarlament-je-znepokojeny-promafianskym-balickom/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.