Novinky

Gen Zs vedie cestu v online nákupnom priestore Singapuru

0 0


Logá online sociálnych médií a stránok sociálnych sietí zobrazené na obrazovke smartfónu 1. augusta 2023 v meste Bath v Anglicku.

Matt Cardy | Getty Images Novinky | Getty Images

SINGAPUR – Keďže čoraz viac firiem využíva sociálne médiá, aby predávali svoj tovar, online nakupujúci v Singapure skúmajú nové možnosti nákupu – a Gen Zs sú na čele.

Podľa a Správa za rok 2023 od Meta a Bain & Company na digitálnom spotrebiteľskom prostredí juhovýchodnej Ázie uprednostňuje 72 % generácie Z v Singapure nakupovanie online.

Generácia Z, ktorá sa zvyčajne narodila medzi rokmi 1997 a 2012, vedie ostatné generácie v objavovaní, hodnotení a nakupovaní online, pričom 45 % tak robí prostredníctvom sociálnych médií, uvádza správa.

Mnoho stránok sociálnych médií zaviedlo na svojich platformách funkcie elektronického obchodu, ktoré poskytujú alternatívu k obľúbeným internetovým nákupným stránkam, ako sú Lazada a Shopee. Používatelia môžu napríklad nakupovať priamo z obchodu TikTok alebo Facebook Marketplace bez toho, aby museli prechádzať mimo aplikácie.

Nakupovanie na sociálnych médiách prispieva k odvetviu sociálneho obchodu, ktorý má v nasledujúcich piatich rokoch v Singapure výrazne rásť a odhaduje sa, že do roku 2028 dosiahne 6,99 miliardy dolárov. minuloročná správa o výskume a trhoch.

Príťažlivosť sociálnych médií

Gen Zs radšej nakupuje na TikToku a Instagrame namiesto Facebooku, ktorý je obľúbenejší u starších generácií, a Prieskum britskej analytickej spoločnosti YouGov z roku 2023 ukázal.

V juhovýchodnej Ázii viac ako 15 miliónov firiem používa TikTok na propagáciu svojej práce publiku 325 miliónov používateľov mesačne, uviedla obsahová platforma uvoľniť.

Videá, ktoré využívajú zábavu a informačnú hodnotu na podporu online nákupov, známe aj ako „zábava pri nakupovaní“, vytvorili na platforme trh v dnešnej hodnote 500 miliárd dolárov, uvádza sa Správa z roku 2022 od TikTok.

Takáto stratégia umožňuje…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/15/gen-zs-lead-the-way-in-singapores-online-shopping-space.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.