Novinky

Čína reaguje na kľúčové prezidentské voľby na Taiwane

0 0


Tchaj-wan a Čína spoločne označujú textilnú tkaninu, textúru tkaniny

Olexis Liskonih | Istock | Getty Images

TAIPEI – Čína odmietla výsledok sobotňajších volieb na Taiwane s tým, že jej vládnuca Demokratická progresívna strana nereprezentuje verejnú mienku hlavného prúdu po tom, čo nezískala väčšinu v prezidentských a legislatívnych hlasovaniach.

„Taiwan je čínsky Taiwan,“ povedal Chen Binhua, hovorca Úradu pre záležitosti Taiwanu Štátnej rady, povedal v sobotu po Lai Ching-te z DPP vyšiel ako víťaz v prezidentskom súboji samosprávneho ostrova s ​​viac ako 40 % ľudových hlasov.

“Tieto voľby nemôžu zmeniť základný vzorec a vývoj vzťahov cez úžinu, ani nemôžu zmeniť spoločnú túžbu krajanov na oboch stranách Taiwanského prielivu zblížiť sa,” dodal Chen podľa prekladu správy z CNBC. Xinhua, oficiálna štátna tlačová agentúra.

Taiwanské akcie sa budú naďalej obchodovať na základe fundamentov ekonomiky, hovorí Vivian Lin Thurston

Peking označil voľby na samovládnom ostrove ako voľbu medzi „mier a vojna, prosperita a úpadok“ — s čínskym prezidentom Si Ťin-pching o znovuzjednotení s pevninou”historická nevyhnutnosťPeking opakovane označil Lai za „tvrdohlavý pracovník za nezávislosť Taiwanu“ a nebezpečný separatista.

Čína sa nikdy nevzdala svojich nárokov na Taiwan – ktorý je samosprávny od čias, keď Čínska nacionalistická strana alebo Kuomintang utiekla na ostrov po porážke v čínskej občianskej vojne v roku 1949.

Výsledok Taiwanu prezidentské a parlamentné voľby bude pravdepodobne formovať postoj Číny voči ostrovu a zároveň ovplyvní čínsko-americké vzťahy a bezpečnosť v širšom indicko-pacifickom regióne.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/13/china-reacts-to-pivotal-taiwan-presidential-election.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.