Novinky

Voľby na Taiwane 2024: víťazí Lai Ching-te z DPP

0 0


Priaznivci Demokratickej progresívnej strany (DPP) čakajú na vyhlásenie oficiálnych výsledkov na mítingu 13. januára 2024 v Taipei na Taiwane.

Annabelle Chih | Getty Images Novinky | Getty Images

Tchaj-pej – Taiwanská vládnuca Demokratická progresívna strana je pripravená vyhrať bezprecedentné tretie prezidentské obdobie po sebe, aj keď nie je jasné, či líder Lai Ching-te bude mať parlamentnú väčšinu, čo môže skomplikovať jeho legislatívnu agendu pre samosprávny ostrov.

Lai z DPP – súčasný taiwanský viceprezident – ​​vyhral v ôsmych priamych prezidentských voľbách na Taiwane, ktoré Peking označil za jednu z možností, viac ako 40 % ľudového hlasovania.mier a vojna, prosperita a úpadok.”

Kuomintang alebo KMT, vnímané ako priateľskejšie voči Pekingu, mali zhruba 33 % hlasov, pričom vodca Hou You-yi uznal porážku. Ko Wen-je – mrzutý, priamočiary bývalý starosta Tchaj-pej, ktorý kandidoval pod hlavičkou strany Taiwanskej strany, ktorá vznikla len v roku 2019 – získal niečo vyše 26 %.

Výsledok prezidentských volieb pravdepodobne pobúri Peking, ktorý Lai opakovane označil za „tvrdohlavý pracovník za nezávislosť Taiwanu“ a nebezpečný separatista. Existujú tiež obavy, že by to mohlo následne ovplyvniť mrazivé čínsko-americké vzťahy a bezpečnosť v širšom indicko-pacifickom regióne, pričom Čína eskalovala vojenské aktivity v Taiwanskom prielive a ďalšie blízke vody.

Nová vláda bude mať tiež plné ruky práce s voličmi, ktorí sa vo veľkej miere zaoberajú problémami chleba a masla, najmä stagnáciou miezd v čase eskalácie nájomného a cien domov, ktoré zhoršuje vysoká inflácia.

Volebná účasť sa zdala byť druhou najslabšou od spustenia priamych prezidentských volieb na Taiwane v roku 1996. V tomto roku odovzdalo svoj hlas do prezidentských volieb len 71,7 % všetkých oprávnených voličov. predbežné údaje


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/13/taiwan-2024-election-dpps-lai-ching-te-wins.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.