Novinky

Slovenské zdravotníctvo má problém s nedostatkom sestier, od roku 2009 ich ubudli tisíce

0 0

2024-01-08 09:43:18 – (SITA.sk)

Ku koncu roka 2022 v zdravotníctve na Slovensku pracovalo takmer 118,4 tisíca osôb. Z tohto počtu bolo 87,8 tisíca zdravotníckych pracovníkov, najväčší podiel tvorili sestry. Vyplýva to z údajov Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).

Stúpa počet lekárov

Stúpajúci trend počtu lekárov od roku 2009 pokračoval. Posledné zverejnené údaje NCZI, zachytávajúce štrnásťročné obdobie, ukazujú stúpajúci trend v počte lekárov v slovenskom zdravotníctve. Od roku 2009 pribudlo 2 436 lekárov.

Miernejším tempom rástol počet zubných lekárov. Oproti roku 2009 stúpol ich počet o 339. V roku 2022 pracovalo v…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vzdravotnictve/slovenske-zdravotnictvo-ma-problem-s-nedostatkom-sestier-od-roku-2009-ich-ubudli-tisice/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.