Novinky

Rusi majú pri severných hraniciach Ukrajiny zhruba 19-tisíc vojakov, útok odtiaľ podľa ukrajinskej armády nehrozí

0 0

2024-01-08 20:59:26 – (SITA.sk)

Rusko udržiava pri severných hraniciach Ukrajiny, a to pri ukrajinskej Sumskej a Černihivskej oblasti, zhruba 19-tisíc vojakov. Povedal to hovorca severného velenia ukrajinskej armády Jurij Povch.

„Tento počet sa nemení už niekoľko mesiacov, takže nie je nutné diskutovať o náznakoch, že nepriateľ vytvára nejaké útočné skupiny,“ povedal Povch. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorca dodal, že kontingent tejto veľkosti môže slúžiť na ochranu hraníc, ale nie na prelomenie ukrajinských línií.

Ukrajinské sily kontrolujú severné hranice a nedovoľujú ruským sabotážnym skupinám, aby…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/rusi-maju-pri-severnych-hraniciach-ukrajiny-zhruba-19-tisic-vojakov-utok-odtial-podla-ukrajinskej-armady-nehrozi/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.