Novinky

Slovenská ekonomika v roku 2023 rástla, vrchol inflácie bol vo februári

0 0

2024-01-01 10:03:37 – (SITA.sk)

Aj v prostredí zvýšenej inflácie a spomaľujúcej globálnej ekonomickej aktivity sa slovenskej ekonomike darilo v roku 2023 rásť.

Ako povedal analytik Slovenskej sporiteľne Matej Horňák, medzikvartálne miery rastu dosahovali v prvé tri štvrťroky 0,20,4 %, hoci bez súčasných makroekonomických problémov by bol rast výrazne vyšší.

Brzdili nás najmä dopady zvýšenej inflácie. Aktuálne sa tak slovenská ekonomika nachádza 3,6 % nad predpandemickým maximom z konca roka 2019.

Netradičná tvorba zásob

Analytici sporiteľne predpokladali, že rast ekonomiky potiahne investičná aktivita vďaka eurofondom a plánu obnovy. Hoci…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/slovenska-ekonomika-v-roku-2023-rastla-vrchol-inflacie-bol-vo-februari/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.