Novinky

Rusko má modriny, keď sa blíži zima. Dokáže Ukrajina zasadiť ďalší úder?

0 0
CNN

Relatívny pokoj v ukrajinských mestách ďaleko od bojisk krajiny tento týždeň narušili dva bolestne známe zvuky: zlovestné zvonenie sirén proti náletu a erupcie ruských útokov.

Vlna rakiet, rakiet a bezpilotných lietadiel zasiahla od pondelka desiatky miest po celej Ukrajine, podľa úradov sa zameriavajú na civilnú infraštruktúru v niekoľkých veľkých mestách vrátane Kyjeva, ktoré sa nachádzajú stovky kilometrov od frontovej línie na východe a juhu.

Široké bombardovanie odzrkadľovalo prvé dni ruskej invázie vo februári, ale tiež zdôraznilo, že konflikt na Ukrajinektorý sa celé mesiace zdal byť pomalý a bolestivý na Donbase, opäť prepukol s blížiacou sa zimou.

Nie po prvý raz sa vojna blíži k nepredvídateľnej novej fáze. “Toto je teraz tretí, štvrtý,…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnn.com/2022/10/13/europe/ukraine-russia-war-next-stages-intl/index.html
Obrázok zdroj: CNN.COM

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.