Novinky

Rusi na prelome rokov zaútočili na Ukrajinu rekordným počtom dronov, zostrelených bolo 87

0 0

2024-01-01 13:06:44 – (SITA.sk)

Rusko v noci zo Silvestra na Nový rok zaútočilo na Ukrajinu rekordným počtom bezpilotných lietadiel.

Ukrajinské vzdušné sily na platforme Telegram informovali, že Rusi vyslali 90 dronov, pričom 87 z nich sa podarilo zostreliť. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Útok zo štyroch smerov

„Nepriateľ použil rekordný počet útočných bezpilotných lietadiel typu Šáhid,“ napísali vzdušné sily a dodali, že útok Rusko vykonalo vo vlnách zo štyroch smerov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko podľa vzdušných síl tiež zaútočilo na Ukrajinu štyrmi protilietadlovými strelami S-300, a to konkrétne na Charkivskú oblasť.

Ruský útok dronom si vyžiadal…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/rusi-na-prelome-rokov-zautocili-na-ukrajinu-rekordnym-poctom-dronov-zostrelenych-bolo-87/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.