Novinky

Prešovskí zdravotníci riešili počas silvestrovskej noci najčastejšie krvácanie z nosa a zabudnutú vatu v uchu

0 0

2024-01-01 12:52:15 – (SITA.sk)

Urgentnú lekársku pomoc vyhľadalo na prelome rokov v prešovskej nemocnici zhruba 180 pacientov. Objavili sa aj kuriózne prípady, všetky sa ale skončili šťastne.

Krvácanie z nosa i prehryznutý teplomer

Silvestrovskú službu mali podľa Martiny Pavlíkovej prešovskí zdravotníci bohatú na rôzne udalosti. Na otorinolaryngologickom (ORL) oddelení ošetrili takmer 40 pacientov s celým spektrom diagnóz.

,,Až v piatich prípadoch sa vyskytlo krvácanie z nosa, jedno bolo vážnejšie a skončilo sa operačným zákrokom. Zaujímavosťou boli dva prípady pacientov so zabudnutou vatou v uchu a jedno dieťatko prehrýzlo teplomer, našťastie bez vážnejších následkov,“ informoval zástupca primára ORL Patrik Sivčo.

Na úrazovej chirurgii ošetrili na Silvestra…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/presovski-zdravotnici-riesili-pocas-silvestrovskej-noci-najcastejsie-krvacanie-z-nosa-a-zabudnutu-vatu-v-uchu/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.