Novinky

Prečo sú videá o mačkách vaším marketingovým konkurentom číslo jedna

0 0


Názory vyjadrené prispievateľmi podnikateľa sú ich vlastné.

Pravdepodobne ste boli na desiatke marketing stretnutia, ktoré sa začali tým, že niekto vytiahol tabuľu a povedal: “Poďme sa na chvíľu zamyslieť nad našou konkurenciou.” Stavím sa, že nejaké boli Osobnosti typu A (možno vy?), ktorí si urobili domácu úlohu a vyložili celý zoznam značiek, ktoré robia niečo podobné, alebo influencerov rozprávajúcich o podobných témach. Som presvedčený, že videá s mačkami by sa mali považovať za vážnu súťaž, ale áčkové to zabudli vziať do úvahy.

Pamätáme si, že musíme analyzovať, proti komu v našom výklenku stojíme, a zabudneme na zvyšok: celý web bojuje o pozornosť našich potenciálnych zákazníkov.

Na internete existujú dva typy ľudí

Na internete existujú dva typy ľudí: tí, ktorí majú naliehavý problém, ktorý treba vyriešiť, a tí, ktorí odchádzajú a dúfajú, že zabudnú na svoje naliehavé problémy.

1. Typ „Tu na vyriešenie problému“.

Naliehavé problémy si vyžadujú okamžité riešenia: vaše dieťa má dutinu, vaše dane sú splatné zajtra a vaše auto je pokazené. Ak ste online, aby ste vyriešili problém, môžete si urobiť prieskum predtým, ako začnete konať. Môžete hľadať „ako zistiť, či má vaše dieťa dutinu“ alebo „prirodzené spôsoby, ako zmierniť bolesť zubov“.

Vo všeobecnosti ste pripravení vytiahnuť kreditnú kartu, aby ste zaplatili za službu/produkt by ponúklo riešenie. Po vykonaní prieskumu pravdepodobne nájdete inzerát, kontaktujete predajcu a ak všetko funguje, nakúpite alebo naplánujete stretnutie.

2. Typ „Tu si oddýchnuť“.

Druhý typ ľudí online je tu na to, aby sa posunuli preč, nechali sa rozptýliť a urobili si päťminútovú prestávku, ktorá by ich nakoniec zaviedla do králičej nory a skúmali čokoľvek od morskej biológie až po toto. šváb na Met Gala.

Ako tvorca obsahu by ste mali byť schopní vyhovieť obom typom. Váš užitočný obsah je zameraný na prvý typ ľudí – vzdelávajte ich, povedzte im o aspektoch, o ktorých ešte neuvažovali, a pomôžte im urobiť informované rozhodnutie. Ale mal by byť všetok váš obsah užitočný?

Súvisiace: Máte 8 sekúnd na to, aby ste upútali pozornosť zákazníka. Tu je Čo robiť.

Mali by ste vytvárať iba užitočný obsah?

Aj keď je to ťažké merať, tvrdím, že druhá skupina tvorí väčšinu online používateľov. Len si spomeňte na akýkoľvek projekt, ktorý ste nedávno museli dokončiť, a zvážte čas, ktorý ste premrhali prokrastinujúci v porovnaní s časom potrebným na dokončenie úlohy. Potom spočítajte všetky časy, kedy ste si urobili päťminútovú prestávku a natiahli ste sa po telefóne, aby ste čas prešli.

Scrollers sú skvelým publikom na predaj, ale musíte im porozumieť a ich motívy. Sú uvoľnení a nechcú robiť nič, čo si vyžaduje príliš veľa úsilia (pravdepodobne sa posúvajú preč od niečoho, čo si vyžaduje námahu).

Chcú ten dopamínový nával, takže sa posúvajú preč, ak ho nedostávajú. Sú otvorení novým zvedavým informáciám, no musí to byť zábavné.

Takže keď to všetko zvážite, pochopíte, že s týmto publikom skutočne bojujete proti videám s mačkami a TIK tak s týmto publikom.

Súvisiace: Ako vytvoriť obsah, ktorý zdvojnásobí mieru konverzie lievika predaja

Dokážete upútať pozornosť scrollera?

Pravdepodobne ste boli na desiatke marketingových stretnutí, kde niekto povedal, že váš obsah musí „poskytovať hodnotu“. Pre scroller je hodnota ľahko konzumovateľná, poskytuje dopamínový návala zabáva ich.

Pozrime sa na „cestu zákazníka scrollera“, aby sme im lepšie porozumeli.

  1. Posúvač si všimne niečo zaujímavé/kuriózne/zarážku posúvania.
  2. Zvedavosť ich vedie k tomu, aby čítali ďalej.
  3. Ak obsah stále kŕmi zvedavosť, posúvač zostane a dostane dopamínovú vlnu.
  4. môžu sa tiež dozvedieť o vašom produkte a zároveň dostať dopamínovú ranu.
  5. Ak je produkt lacný, scroller si ho môže kúpiť hneď (napríklad si nainštaluje aplikáciu, ktorá stojí pár dolárov). Ak je to drahé, scroller si vezme mentálnu poznámku a ide ďalej.

Súvisiace: Zvedavosť mačku nezabila! Ako zvedaví lídri udržujú vašu firmu agilnú.

Existuje niekoľko typov príbehov, ktoré môžu fungovať ako zarážky posúvania. Zvážte druhy, ktoré by mohli fungovať pre váš produkt alebo službu.

  • Príbehy. Príbehy iných ľudí. Príbehy ľudí, ktorí sú nejakým spôsobom podobní scrollerovi.
  • Zaujímavé fakty. O veciach, na ktorých sa scrollers starajú, ale vo všeobecnosti o veciach, na ktorých záleží všetkým ľuďom, ako je domov, šťastie a jedlo.
  • Škandály a klebety. Áno, taká je ľudská povaha.

Veci, ktoré sú „blízko domova“ fakty a príbehy o mojom štáte, meste a štvrti. Čím bližšie k nám, tým viac sa cítime zaujatí.

Tento článok by zjavne prehral test s videami s mačkami, takže ak ste sa dostali až sem a chystáte sa prejsť na svoju obľúbenú platformu, skúste pozorovať typy zarážok posúvania, na ktoré reagujete, a zistite, či sa hodia do jedného z štyri vyššie uvedené scenáre.

Keď budete nabudúce na jednom z týchto marketingových stretnutí, premýšľajte nad rámec svojich konkurentov a použite jeden z týchto štyroch scenárov, aby ste súťažili o pozornosť používateľov. Zatiaľ čo sú v režime voľného času, sú celkom otvorení tomu, aby si robili poznámky o produktoch, ktoré si v budúcnosti kúpia, alebo dokonca priamo na mieste podnikli kroky, ako napríklad objednať si niečo lacné alebo sa zaviazať iným spôsobom: sledovať vás na sociálnych sieťach, prihlásiť sa na odber pozornosti alebo pridať si do záložiek stránku na ďalšie čítanie.Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.entrepreneur.com/growing-a-business/why-cat-videos-are-your-number-one-marketing-competitor/452241
__
entrepreneur.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.