Novinky

„Ohňová krajina“ horí už 4000 rokov

0 0


Poznámka redakcie: Táto séria CNN Travel je alebo bola sponzorovaná krajinou, ktorú vyzdvihuje. CNN si ponecháva plnú redakčnú kontrolu nad predmetom, spravodajstvom a frekvenciou článkov a videí v rámci sponzorstva, v súlade s našej politiky.CNN

„Tento oheň horí 4000 rokov a nikdy neprestal,“ hovorí Aliyeva Rahila. “Dokonca aj dážď, ktorý sem prichádza, sneh, vietor – nikdy neprestane horieť.”

Vpredu nepokojne tancujú vysoké plamene na 10-metrovom úseku svahu, vďaka čomu je horúci deň ešte horúcejší.

Toto je Yanar Dag – čo znamená „horiace úbočie hory“ – na Azerbajdžan's Absheron Peninsula, kde Rahila pracuje ako sprievodca.

Vedľajším efektom bohatých zásob zemného plynu v krajine, ktoré niekedy unikajú na povrch, je Yanar Dag jedným z niekoľkých spontánne vznikajúcich požiarov, ktoré fascinovali a vystrašili cestujúcich do Azerbajdžanu nad…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnn.com/travel/article/yanar-dag-azerbaijan-land-of-fire/index.html
Obrázok zdroj: CNN.COM

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.