Novinky

Izrael stiahne z Pásma Gazy tisícky svojich vojakov, boje by sa mohli v niektorých oblastiach obmedziť

0 0

2024-01-01 13:26:04 – (SITA.sk)

Izrael presunie z Pásma Gazy tisícky svojich vojakov. Izraelská armáda v pondelok uviedla, že z palestínskej enklávy stiahne v nadchádzajúcich týždňoch päť brigád za účelom výcviku a odpočinku.

Je to prvé významné zníženie počtu vojakov od začiatku vojny s palestínskym militantným hnutím Hamas.

Izrael je pod tlakom USA

Pohyb vojsk by mohol signalizovať obmedzenie bojov v niektorých oblastiach Pásma Gazy, najmä v severnej polovici, kde je armáda podľa svojich slov blízko k prevzatiu operačnej kontroly.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Izrael je pod tlakom svojho hlavného spojenca – USA, aby sa uchýlil k menej intenzívnym bojom.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/izrael-stiahne-z-pasma-gazy-tisicky-svojich-vojakov-boje-by-sa-mohli-v-niektorych-oblastiach-obmedzit/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.