Novinky

Dánska kráľovná Margaréta II. oznámila svoju abdikáciu, žezlo odovzdá synovi Frederikovi

0 0

2024-01-01 18:40:57 – (SITA.sk)

Dánska kráľovná Margaréta II. v nedeľu oznámila, že po viac ako 50 rokoch na tróne plánuje abdikovať a odovzdať žezlo jej synovi, korunnému princovi Frederikovi.

Osemdesiattriročná panovníčka oznámila svoje prekvapivé rozhodnutie v novoročnom prejave. Odstúpiť plánuje 14. januára, a teda na výročie jej nastúpenia na trón v roku 1972 po smrti jej otca Frederika IX.

Správny čas

Najdlhšie vládnuca žijúca panovníčka v Európe uviedla, že operácia chrbtice, ktorú absolvovala začiatkom minulého roka, ju priviedla k „myšlienkam o budúcnosti“ a o tom, kedy odovzdať jej povinnosti synovi. „Rozhodla som sa, že teraz je ten správny čas,“ vyhlásila.

Dánska premiérka Mette Frederiksen vzdala kráľovnej hold v stanovisku, v ktorom jej zo…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/danska-kralovna-margareta-ii-oznamila-svoju-abdikaciu-zezlo-odovzda-synovi-frederikovi/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.