Novinky

Ako vám vysvetľujúce videá môžu pomôcť vyniknúť

0 0


Názory vyjadrené prispievateľmi podnikateľa sú ich vlastné.

Podľa Spojka, 64 % malých podnikov má digitálnu stopu na webe a každý sa snaží získať čo najviac zákazníkov. Okrem toho tisíce firiem denne prichádzajú na web, aby sa presadili.

Áno. The digitálny trh je takmer nasýtený, a preto je pre podniky ťažké zostať jedinečnými a prilákať zákazníkov. Na základe súčasných trendov je však pravdepodobné, že trh v roku 2023 bude aj naďalej vysoko konkurenčný a preplnený, pričom sa pravidelne uvádza na trh množstvo nových produktov a služieb.

Ako teda dosiahnuť, aby vaša firma vynikla v roku 2023?

Znamená to, že podniky musia pracovať tvrdšie ako kedykoľvek predtým vyniknúť na preplnenom trhovisku a nájsť inovatívne spôsoby, ako sa spojiť so zákazníkmi a vybudovať s nimi trvalé vzťahy.

Je pravda, že vysvetľujúce videá môžu vyhrať tento veľký závod pre vašu firmu.

štatisticky

 • Vysvetľujúce videá sú najlepšou formou obsahu na prilákanie a zapojenie zákazníkov.
 • 77 % z globálnych divákov úplne si pozrite vysvetľujúce video, ktoré trvá jednu až dve minúty.
 • Vysvetľujúce videá s dĺžkou šesťdesiat sekúnd majú najvyššiu mieru udržania zákazníkov v porovnaní s inými formami obsahu.

Čísla nikdy neklamú.

Vysvetľujúce videá sú najúčinnejšími nástrojmi na dosiahnutie vašich obchodných cieľov, pretože poskytujú veľmi pútavý a efektívny spôsob, ako komunikovať zložité nápady a budovať povedomie o značke.

Prejdime k jadru veci.

Súvisiace: Ako začať používať vysvetľujúce videá (infografika)

Sila vizuálov

Sila z vizuály vo vysvetľujúcich videách spočíva v tom, že ľudský mozog je napojený na spracovanie vizuálnych informácií oveľa rýchlejšie ako text alebo zvuk. Vizuály môžu byť tiež pútavejšie a zapamätateľnejšie a pomáhajú zjednodušiť zložité informácie ich rozdelením na stráviteľné časti.

Vďaka týmto atribútom sú vysvetľujúce videá vysoko efektívne pri komunikovaní zložitých nápadov alebo produktov širokému publiku.

Vysvetľujúce videá môžu navyše využiť techniky vizuálneho rozprávania na vytvorenie emocionálneho spojenia s publikom. Použitím príbuzných postáv alebo scenárov môžu tieto videá prispieť k tomu, aby sa značka stala príbuznejšou a zvýšila sa pravdepodobnosť, že publikum bude mať pozitívny dojem o značke.

Vysvetľujúce videá môžu využiť tieto trendy mnohými spôsobmi tým, že poskytujú vizuálne rozprávanie príbehov.

Súvisiace: 5 tipov, ako vysvetliť podnikanie masám pomocou videa

Veda o rozprávaní príbehov

Rozprávanie príbehov je mocný marketingový nástroj, ktorý sa používa na tvorbu po stáročia emocionálne spojenia s publikom a nezabudnuteľne sprostredkúvajú posolstvá značky. Medzi hlavné prvky efektívneho rozprávania patrí vývoj postavy, zápletka a emocionálna angažovanosť.

Príbehy môžu pomôcť poľudštiť značku, urobiť ju príbuznejšou a vytvoriť emocionálne puto s publikom. V dnešnej digitálnej dobe sa vysvetľujúce videá stali obľúbeným nástrojom na rozprávanie príbehov v marketingu.

Vysvetľujúce videá využívajú kombináciu vizuálov, zvuku a rozprávania, aby sprostredkovali zložité nápady alebo produkty jednoducho a pútavo. Môžu byť použité na rozprávanie príbehu značky, vysvetlenie, ako produkt funguje, alebo na prezentáciu príbehov o úspechu zákazníkov.

Je pravda, že sila vysvetľujúcich videí spočíva v ich schopnosti využiť techniky vizuálneho rozprávania vytvoriť emocionálne spojenie s publikom.

Výhody vysvetľujúcich videí

Je ich veľa výhody vysvetľujúcich videí pre každý druh obchodnej vertikály.

 • Zjednodušuje zložité nápady: Vysvetľujúce videá môžu zjednodušiť zložité nápady, tovary alebo služby, aby ich diváci mohli lepšie pochopiť.
 • Zvýšená angažovanosť: Vysvetľujúce videá sú celkom podmanivé a dokážu divákov vtiahnuť tak, ako to typické textové informácie nedokážu.
 • Lepšie povedomie o značke: Vysvetľujúce videá môžu pomôcť publiku pri zvyšovaní povedomia o značke tým, že zjednodušia publiku pochopenie toho, čo daný podnik ponúka a aký môže mať prínos.
 • Vyššie miery konverzie: Vysvetľujúce videá môžu pomôcť pri demystifikácii komplikovaných konceptov alebo položiek, aby publikum ľahšie porozumelo hodnotovej ponuke.
 • Nákladovo efektívny marketing: Keďže vysvetľujúce videá môžu byť šírené na rôznych miestach, ako sú sociálne médiá a webová stránka značky, môžu predstavovať cenovo dostupnú marketingovú taktiku. To vám môže pomôcť rozšíriť vaše publikum bez použitia nákladných reklamných stratégií.
 • Zvýšené SEO: Vysvetľujúce videá môžu pomôcť zlepšiť optimalizáciu webových stránok pre vyhľadávače (SEO) zvýšením času stráveného na webovej lokalite a znížením miery odchodov.
 • Uľahčuje sociálne zdieľanie: Vysvetľujúce videá sú vo veľkej miere zdieľateľné na platformách sociálnych médií, čo môže pomôcť zvýšiť dosah značky a prilákať nových zákazníkov.

Je to zarážajúce, však? Technicky existuje veľa ďalších súvisiacich výhod, pokiaľ ide o využívanie vysvetľujúcich videí v modernom marketingu.

Osvedčené postupy na vytváranie vysvetľujúcich videí

Štatisticky nie sú všetky vysvetľujúce videá rovnako účinné. Pri vytváraní krátkych videí pre vás musíte byť mimoriadne strategickí cieľové publikum.

Vždy zvážte tieto parametre:

 • Nech je to krátke a jednoduché: Najlepšie vysvetľujúce videá sú stručné a výstižné.
 • Použite pútavý vizuál: Použite pútavé a vizuálne príťažlivé vizuálne prvky, aby ste upútali pozornosť publika.
 • Použite konverzačný tón: Ak chcete, aby sa publikum zaujímalo a zapájalo, používajte pri písaní konverzačný tón. Nezamieňajte publikum technickým žargónom alebo frázami špecifickými pre dané odvetvie.
 • Povedz príbeh: Zahrňte techniky rozprávania, aby ste vytvorili emocionálne spojenie s publikom.
 • Pridajte výzvu na akciu: Na konci videa pridajte jasnú výzvu na akciu, aby ste divákov povzbudili k akcii.
 • Optimalizácia pre SEO: Optimalizujte svoje video pre vyhľadávače zahrnutím relevantných kľúčových slov do názvu, popisu a značiek videa.
 • Testujte a opakujte: Otestujte svoje video s rôznym publikom a použite analytické nástroje na meranie jeho účinnosti.

Dodržiavaním týchto odporúčaných postupov môžete vytvoriť vysvetľujúce video, ktoré pritiahne vašu cieľovú skupinu, úspešne sprostredkuje vašu správu a zvýši konverziu vašej spoločnosti.

Napokon, v dnešnom bezohľadnom podnikateľskom prostredí môže byť vyniknutie na preplnenom poli náročné. Vysvetľujúce videá však poskytujú účinnú techniku, ako upútať záujem potenciálnych klientov a odlíšiť vašu spoločnosť od konkurencie.Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.entrepreneur.com/growing-a-business/how-explainer-videos-can-help-you-stand-out/450586
__
entrepreneur.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.