Novinky

2015 Charlie Hebdo útočí na rýchle fakty

0 0

CNN

Tu je pohľad na teroristické útoky v Paríži z januára 2015. Od 7. januára do 9. januára celkom Pri útokoch na satirický časopis Charlie Hebdo, kóšer obchod s potravinami, zahynulo 17 ľudí a parížske predmestie Montrouge. Polícia zabila troch podozrivých z útokov v samostatných tiesňavách. Dňa 16. decembra 2020 bola a francúzsky súd za útoky uznali vinnými 14 spolupáchateľov francúzskych islamistických militantov.

Časopis Charlie Hebdo začal vychádzať v roku 1970 s cieľom satirizovať náboženstvo, politiku a iné témy. Väčšina zamestnancov pochádzala z publikácie Hara-Kiri, ktorá bola zakázaná po tom, čo zosmiešňovala smrť bývalého prezidenta Charlesa de Gaulla.

Charlie v názve odkazuje na Charlieho Browna z karikatúry Peanuts. Hebdo je skratka pre hebdomadaire, čo znamená týždenný, vo francúzštine.

Časopis prestal vychádzať v 80. rokoch pre nedostatok…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnn.com/2015/01/21/europe/2015-paris-terror-attacks-fast-facts/index.html
Obrázok zdroj: CNN.COM

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.