Novinky

Vojna medzi Izraelom a Hamasom, humanitárna kríza v Gaze, správy o prechode Rafahu

0 0


Palestínčania sa 30. decembra tlačia na nákup mäsa v Rafahu v pásme Gazy.
Palestínčania sa 30. decembra tlačia na nákup mäsa v Rafahu v Gaze. Abed Rahim Khatib/picture alliance/Getty Images

Palestínčania vysídlení v Gaze opísali stiesnené životné podmienky, závratne vysoké ceny potravín, hlad detí a zlé hygienické podmienky.

CNN hovorila telefonicky s niekoľko ľudí sa snaží prežiť v Rafahuna juhu, do ktorej utiekli desaťtisíce ľudí napriek tomu, že už ide o najhustejšie obývanú časť Gazy.

„Vychádzam z toho, že tu a tam žobrem a prijímam pomoc od kohokoľvek,“ povedal Abu Misbah, 51-ročný stavebný robotník, ktorý sa snaží uživiť 10-člennú rodinu.

Zelenina a ovocie boli podľa neho cenovo nedostupné. Jeho deti žiadali pomaranče, ale on ich nemohol kúpiť.

„Nikdy predtým sme neprešli touto situáciou; boli sme rodina strednej triedy,“ povedal. „Teraz, od vojny, kupujeme datle – ktoré sme kedysi našli všade zadarmo. Chceme riešenie nášho úbohého utrpenia.”

Umm Omar, 50, je tiež vysídlený v Rafahu,…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnn.com/middleeast/live-news/israel-hamas-war-gaza-news-12-31-23/index.html
Obrázok zdroj: CNN.COM

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.