Novinky

Stopy dinosaurov odkryté na pláži na anglickom Isle of Wight

0 0Londýn
CNN

Pre všetkých fanúšikov Jurského parku by teraz mohla byť šanca vykročiť po rovnakej ceste ako pravekí obri pred nami, po sade dobre zachovaných dinosaurus stopy boli objavené na pláži pri južnom pobreží Anglicka.

Inžinieri z vládnej agentúry pre životné prostredie skúmali, ako posilniť námornú obranu pozdĺž nábrežia Yaverlandu. Isle of Wightkeď odkryli fosílie, podľa a tlačová správa pondelok.

„Dinosaury, ktoré existujú priamo tam, kde náš tím pracuje, spájajú staré a nové – moderné výzvy boja proti klimatickým zmenám v časovom období, ktoré si vieme len predstaviť,“ povedal Nick Gray, manažér regionálnej agentúry pre povodne a pobrežné riziká.

Stopy dinosaura boli objavené na pláži vedľa kaviarne, parkoviska a autobusovej zastávky.

“Všetci sme čítali príbehy a videli filmy, ale toto nám dáva len náznak toho, aký bol život,” dodal v…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnn.com/2023/10/25/europe/dinosaur-footprints-isle-of-wight-gbr-scli-scn-intl/index.html
Obrázok zdroj: CNN.COM

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.