Novinky

Pri financovaní politických kampaní dominovali pôžičky, podľa TIS len deväť percent zafinancovali kandidáti

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Deväť z desiatich eur „natieklo“ do kampane politických strán pred septembrovými parlamentnými voľbami zo straníckych účtov.

Pôžičky a úvery

Ako ďalej uviedla nezisková organizácia Transparency International Slovensko (TIS), nemožno úplne presne zodpovedať, odkiaľ presne pochádzali peniaze na celú kampaň vrátane predkampane.

„Ak sa bližšie pozrieme iba na príjmy na transparentných účtoch, ktoré pokrývajú zhruba 87 percent všetkých nákladov vyčíslených stranami v záverečných správach, až takmer 87 percent všetkých príjmov pritieklo od strán samotných. Len zhruba deväť percent kampaní zafinancovali kandidáti a ich rodiny a po 2,2 percenta prispeli podporovatelia a firmy,“ uviedla…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/pri-financovani-politickych-kampani-dominovali-pozicky-podla-tis-len-devat-percent-zafinancovali-kandidati/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.