Novinky

Parlament bude na januárovej schôdzi rokovať o novele zákona o finančnej podpore cirkví

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Parlament bude na januárovej schôdzi rokovať o novele zákona o finančnej podpore činnosti cirkví a náboženských spoločností.

Návrh predkladajú poslanci z klubu Slovensko, Za ľudí, Kresťanská únia, Richard Vašečka, Anna Záborská a Gábor Grendel. Začiatok prvej schôdze v roku 2024 je naplánovaný na 30. januára.

Zvýšenie transferu cirkvám

V existujúcom vzorci pre indexovanie transferu cirkvám navrhujú výmenu ukazovateľa valorizácie miezd v štátnej správe za ukazovateľ rastu priemernej mzdy v hospodárstve.

Druhou navrhovanou zmenou je, že suma príspevku štátu sa má zvýšiť pre jednotlivé cirkvi v porovnaní s predchádzajúcim rokom o mieru medziročného rastu minimálnej mzdy. Tým by sa podľa…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/parlament-bude-na-januarovej-schodzi-rokovat-o-novele-zakona-o-financnej-podpore-cirkvi/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.