Novinky

Ľudia si v druhom pilieri na dôchodok nasporia oveľa menej, rodičovský dôchodok sa nebude vyplácať mesačne

0 0

2023-12-31 08:54:56 (SITA.sk)

Tento článok pre vás načítala AI.

Obeťou hľadania úspor pri znižovaní deficitu verejných financií budú aj ľudia sporiaci si na penziu v druhom dôchodkovom pilieri.

Zníženie príspevkovej sadzby do druhého piliera

Súčasťou konsolidačného balíčka vlády Roberta Fica je totiž aj trvalé zníženie príspevkovej sadzby do druhého piliera od začiatku budúceho roka z 5,5 percenta na 4 percentá z hrubej mzdy zamestnanca, resp. vymeriavacieho základu samostatne zárobkovo činnej osoby.

Nižšia sadzba do druhého piliera znamená, že väčšia suma dôchodkových odvodov zostane v Sociálnej poisťovni. V roku 2024 tak Sociálna…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/ludia-si-v-druhom-pilieri-na-dochodok-nasporia-ovela-menej-rodicovsky-dochodok-sa-nebude-vyplacat-mesacne/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.