Novinky

Bobi, najstarší pes na svete, zomrel vo veku 31 rokov

0 0
CNN

Bobisvetové najstarší pes vôbeczomrel po dosiahnutí takmer nepredstaviteľného veku 31 rokov a 165 dní, uviedla v pondelok Guinnessova kniha rekordov (GWR).

Jeho smrť v piatok vo zvieracej nemocnici pôvodne oznámila veterinárka Dr. Karen Beckerová.

Na Facebooku napísala, že „napriek tomu, že prežil každého psa v histórii, jeho 11 478 dní na zemi by nikdy nestačilo tým, ktorí ho milovali“.

V Bobiho mimoriadnej starobe bolo veľa tajomstiev, povedal vo februári pre GWR jeho majiteľ Leonel Costa. Vždy sa voľne pohyboval, bez vodítka alebo reťaze, žil v „pokojnom, pokojnom“ prostredí a jedol ľudské jedlo namočené vo vode, aby odstránil korenie, povedal Costa.

Celý svoj život strávil v Conqueiros, malej portugalskej dedine asi 150 kilometrov severne od hlavného mesta Lisabon, kde sa často túlal s mačkami.

Bobi bol vo februári vyhlásený za vôbec najstaršieho psa.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnn.com/2023/10/24/europe/bobi-oldest-ever-dog-dies-intl-scli/index.html
Obrázok zdroj: CNN.COM

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.