Novinky

Alkohol v reštauráciách zdražie, viac štátu zaplatíme aj za tvrdý alkohol v obchodoch

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Znížená sadzba dane z pridanej hodnoty (DPH) vo výške 10 % zo základu dane sa od 1. januára nebude vzťahovať na alkohol podávaný v gastro prevádzkach.

Nevzťahuje sa na pivo a víno

Na alkohol podávaný v gastre sa uplatní sadzba DPH vo výške 20 %. Ide o jedno z opatrení z konsolidačného balíčka vlády Roberta Fica. Štátu to prinesie ročne 27 miliónov eur.

Zvýši sa tiež základná sadzba spotrebnej dane na lieh. Sadzba stúpne o niečo vyše 6 percent, zo 130 percent na 138 percent.

Znížená sadzba dane bude aj po zvýšení predstavovať 50 % zo sadzby dane z alkoholického nápoja,…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/alkohol-v-restauraciach-zdrazie-viac-statu-zaplatime-aj-za-tvrdy-alkohol-v-obchodoch/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.