Novinky

29. decembra 2023 vojna medzi Izraelom a Hamasom

0 0


Yahya Sinwar, vodca Hamasu v Gaze, sa zúčastňuje stretnutia v meste Gaza 13. apríla 2022.
Yahya Sinwar, vodca Hamasu v Gaze, sa zúčastňuje stretnutia v meste Gaza 13. apríla 2022. Ali Jadallah/Anadolu Agency/Getty Images/FILE

Izraelské obranné sily v piatok tvrdili, že zničili sieť tunelov a jeden z „úkrytových bytov“, ktoré patria Yahya Sinwarvodca Hamasu v Gaze.

Bojový tím 14. záložnej brigády IDF lokalizoval a zničil byt neďaleko mesta Gaza „v posledných týždňoch“, uviedla IDF.

IDF uviedla, že byt bol súčasťou „dlhej a rozvetvenej siete tunelov“, ktorú používali vysokí predstavitelia Hamasu. Počas prehliadky bytu objavili vojaci s jednotkou Yahalom IDF 20 metrov hlbokú (asi 66 stôp) tunelovú šachtu v suteréne. Šachta viedla do 218 metrov dlhého (asi 715 stôp) tunela, ktorý obsahoval elektrickú sieť, ventilačnú a kanalizačnú infraštruktúru, ako aj modlitebne, uviedla IDF.

“Tunel bol vybudovaný tak, aby bolo možné zostať v ňom a viesť z neho boj…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnn.com/middleeast/live-news/israel-hamas-war-gaza-news-12-29-23/index.html
Obrázok zdroj: CNN.COM

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.